Sfero Döküm Nedir?

Sfero Döküm Nedir?

Sfero Döküm Nedir?

- - Kategorilenmemiş - 2022-06-23 21:53:55

 

Dökme demirin modern yinelemesi olan sfero döküm 1943 yılında icat edilmiştir. Kendine özgü demir türü olan sferodarbelere karşı dayanıklı ve uzun ömürlü olması için demirin magnezyumla aşılanarak oluşturulmasıyla yapılmaktadır.Düşük üretim maliyeti sağladığından dolayı sfero dökümsıklıkla tercih edilmektedir.

Korozyona karşı dayanıklı olan sfero döküm talaşlı imalat işçiliğinde kolaylıkla kullanılabilmektedir. Sfero döküm demirin lameller halindeki ince grafitlerden oluşan mikro yapısına erimiş sıvı metal magnezyum eklenmesiyle en az iki kat çekme gücü kazandırır. Sfero döküm çok ağır olmayan yapısıyla kaza oluşma riskini azalttığı için kullanımı oldukça güvenlidir.

Sfero Dökümün Avantajları Nelerdir? 

Sfero döküm veya küresel grafitli dökme demir, kullanışlı özelliklerinden dolayı kullanım alanı oldukça geniş olan bir demir türüdür. Sfero dökümün ağırlığına oranla yüksek dayanıklılığından dolayı %50’ye varan ağırlık tasarrufu sferodökümünün sıklıkla tercih edilmesinin sebebi olmaktadır.Düşük ağırlıklı döküm olan sfero döküm nakliyeden montaja kadar birçok kullanım avantajı sağlamaktadır. Ağırlığı az ola sfero döküm, nakliyat maliyetini düşürür. Kaldırma işlemi esnasında ağırlığı az olduğundan dolayı herhangi bir olası sakatlanma kazalarını da azaltmaktadır.

Sfero dökümün kendine has yüksek çekme mukavemeti ve darbelere karşı dirençli yapısından dolayı kanalizasyonların suyollarının düzgün bir şekilde kanalizasyon kapağının yüzeyine kadar dağıtılmasını sağlar. Sfero döküm nedir?Neye yarar, avantajları nelerdir? Gibi birçok sorunun cevabını müşterilere sunan Sfero Pik Dokum sitesinden bilgi alabilirsiniz.

Sfero Dökümün Kullanım Alanları 

Sfero dökümün sektörlere göre kullanım alanları oldukça fazladır. Sfero döküm hem çok ağır olmaması hem de fiyatının çelikten daha uygun olmasından dolayı sıklıkla tercih edilmektedir. Sfero ve pik döküm çesitli mühendislik alanlarında yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Sfero döküm otomotiv sektöründe tekerlek göbekleri, diferansiyel kutusu ve krank millerinde; inşaat sektöründe de beton karıştırıcı parçalarında, vinç parçalarında ve inşaat makinelerinde sıklıkla kullanılmaktadır.

Ayrıca son zamanlarda kimya alanında valfler, pompalar,plastik karıştırıcılarda, kurutma silindirlerinde ve doğal gaz naklini sağlayan borularda da tercih edilmektedir. Aksan makina firması otomotiv sektörü başta olmak üzere enerji sektörü, tarımsal alanlarda ve metalürji-madencilik gibi birçok alanda kullanılmak üzere sfero dökümü müşterilere ulaştırmaktadır. Sfero Pik Dokum sitesini ziyaret ederek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER
egitimhaberci.com haber sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı kendinde benimsemiştir. Sitemiz 5651 sayılı yasada tanımlanan "içerik sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeble, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir. Her hangi bir haberden dolayı rahatsızlık yaşayan haberin gerçekliğinden şüphe eden ve TELİF konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal hakların çiğnendiğini düşünen hak sahipleri meslek birlikleri, egitimhaberci@gmail.com ve iletisim@egitimhaberci.com e posta adreslerinden veya İLETİŞİM FORMU ile bize ulaşabilirler. Buraya ulaşan şikayet ve talepleriniz avukatımız tarafından incelenecek, ve ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden derhal kaldırılacaktır.