Çamaşır Makinesi Niye Temiz Yıkamıyor? Çamaşır Makinesinde Yıkanan Çamaşırların Kirli Çıkması Sorunu Nasıl Çözülür?

Çamaşır Makinesi Niye Temiz Yıkamıyor? Çamaşır Makinesinde Yıkanan Çamaşırların Kirli Çıkması Sorunu Nasıl Çözülür?

Çamaşır Makinesi Niye Temiz Yıkamıyor? Çamaşır Makinesinde Yıkanan Çamaşırların Kirli Çıkması Sorunu Nasıl Çözülür?
Çamaşır Makinesi Niye Temiz Yıkamıyor? Çamaşır Makinesinde Yıkanan Çamaşırların Kirli Çıkması Sorunu Nasıl Çözülür? Admin

 

Elde yıkamaya göre daha tasarruflu, daha kaliteli ve daha hızlı yıkama sağlayan çamaşır makinelerindeki problemler bu avantajlarını ortadan kaldırabiliyor. Çamaşır makinelerinde arıza demek sadece hiç çalışmaması veya bir özelliğinin kullanılamaması anlamına gelmemektedir. Çünkü çamaşır makinenizin performans problemleri de çok ciddi arızalar olarak değerlendirilir. Eğer çamaşır makineniz, çamaşırlarınızı iyi bir şekilde yıkamıyor ve pis bırakıyor ise bu da ciddi bir çamaşır makinesi arızasıdır. En azından makinenizin temel işlevini yerine getirememesine neden olan bu sorun Ataşehir Arçelik Servisi merkezimiz tarafından bu şekilde değerlendirilir ve itinalı bir onarım müdahalesi gerçekleştirilir.

Çamaşır makinesi çamaşırları kirli bırakıyorsa, ne yapmak gerekir?

Çamaşır makinesi teknolojisinin temel amacı çamaşırlarınızı %100 hijyenik şekilde yıkamaktır. Dolayısıyla eğer çamaşır makinenizin iyi yıkamadığını düşünüyor ve lekeli kaldığını görüyorsanız, makineniz tam olarak çalışmıyor demektir. Böyle bir durumda kesin çözüm sağlamak için evde kendi başınıza atabileceğiniz bazı adımlar bulunuyor.

İşte Makinenizin iyi yıkamaması ve kirli bırakması sorunu için yapabileceğiniz bazı işlemler;

Kazan temizliği

Hemen hemen herkes çamaşır makinelerinin “yıkama” gibi temel bir fonksiyonu yerine getirdiğinden kazanının içinin hep tertemiz olduğunu düşünmesine neden olur. Ancak çamaşırlarınızdan çıkan kirler ve artıklar kazanınızda ve su kanallarında birikir. Bu zaman içerisinde hem çamaşırlarınıza da sirayet edecek bir kirliliği hem de makineden kötü koku yayılımı sorunlarını da doğuracaktır. Bu yüzden çamaşır makinenizde periyodik olarak kazan temizliği yapmanızı öneriyoruz.

Günümüzde bazı çamaşır makinesi modellerinde “Kazan Temizleme Programı” özelliği bulunuyor. Bu özellik sayesinde otomatik bir şekilde kazanı ve diğer su akışı geçen bileşenlerin temizliğini sağlayabilirsiniz. Çekmeköy Arçelik Servisi uzmanlarımız, bu aşamada uygun miktarda kireç önleyici kullanmanızı öneriyor.

Deterjan Çekmecesi Kontrolü

Çamaşır makinenizin çamaşırları iyi yıkayamaması hem deterjan alamamasından hem de uygun miktarda deterjan koyulamamasından kaynaklanabilir. Bunu kontrol etmek için öncelikle seçtiğiniz yıkama programına göre kullanma kılavuzunda belirtilen tarifeye uygun olmaya dikkat etmelisiniz. Çamaşır makinenizin deterjan çekmecesini de en azından birkaç yıkamada bir bol su altında ve fırça yardımıyla çizmeden temizlemenizde olası tıkanmaları engeller. Böylelikle çamaşırların iyi yıkanamaması sorunu da çözülmüş olur.

Çamaşır makinenizin kapak ve kazan arasında yer alan körük lastiğini de temizlemeye itina göstermelisiniz. Bu işlemleri yapmanıza rağmen bir türlü çamaşırlarınızın eskiden olduğu gibi temiz ve hoş kokulu şekilde makineden çıkmasını sağlayamıyorsanız destek için Sultanbeyli Arçelik Servisi iletişim numaralarımızdan servisimize erişebilirsiniz.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenler bu sefer Çayırova'dan seslendi: Emekçilerin kayıpları giderilmeli
Öğretmenler bu sefer Çayırova'dan seslendi: Emekçilerin kayıpları giderilmeli
Eğitim İş Sakarya Şubesi üyeleri piknikte buluştu
Eğitim İş Sakarya Şubesi üyeleri piknikte buluştu