30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

Anadolu Eğitim Sen den yapılan yazılı açıklamada

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN Admin

 

 

Büyük Taarruz kahraman Türk Ordusunun 1071 yılında Malazgirt’te kazandığı muhteşem zaferinden, 1922 yılına kadar süregelen bağımsızlık mücadelesinin son noktasıdır. Emperyal güçlerin bir araya gelerek köleleştiremediği bu millet, 100 yıl önce bugün kurtuluş mücadelesini zaferle taçlandırmıştır. O gün; din, dil, ırk, mezhep ayrımı yapmadan bir araya gelen Anadolu’nun kahraman evlatları işgalci düşmanı ve işbirlikçilerini vatan topraklarından atmış, bağımsızlığımıza el uzatanlara gereken cevabı vermiştir. 

Bu zafer, Türk milletini yok etmeye çalışan işgal güçlerinin haksızlıklarına, yoksulluğa ve tüm olumsuzluklara karşı aziz milletimizin Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde tüm dünyaya Türk milleti bağımsızdır ve bağımsız kalacaktır, ay yıldızlı bayrağımız milletimiz var oldukça gökyüzünde dalgalanacaktır diye haykırdığı, aziz milletimizin şanlı zaferidir. 

Tarihin altın sayfalarındaki yerini alan ve bağımsız yaşamak isteyen birçok ulusa da yol gösteren Kurtuluş Savaşı, Türk milletinin, ordusu ile birlikte yüce Atatürk'ün önderliğinde yazdığı kahramanlık destanıdır. 

Büyük zaferin 100. yılında, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimizi minnetle anıyor, milletimizin ve şanlı ordumuzun zafer bayramını kutluyoruz. 

 

Anadolu Eğitim Sendikası

 

Anadolu Eğitim sen
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenler bu sefer Çayırova'dan seslendi: Emekçilerin kayıpları giderilmeli
Öğretmenler bu sefer Çayırova'dan seslendi: Emekçilerin kayıpları giderilmeli
Eğitim İş Sakarya Şubesi üyeleri piknikte buluştu
Eğitim İş Sakarya Şubesi üyeleri piknikte buluştu