Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'ın sözlerine tepki, öğretmenlere çağrı: Son çağrım, bu sınava girmeyin!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın öğretmenlerle ilgili açıklamasına sosyal medyadan yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, "Erdoğan, rencide edici sınavı kabul etmeyen öğretmenlere aba altından sopa göstermiştir. Sevgili Öğretmenler, bu ülkenin gözbebeği sizlersiniz. Korkarsanız, ezilirsiniz. Bu muameleye eyvallah ederseniz, ezilirsiniz. Son çağrım, bu sınava girmeyin" dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'ın sözlerine tepki, öğretmenlere çağrı: Son çağrım, bu sınava girmeyin!
Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'ın sözlerine tepki, öğretmenlere çağrı: Son çağrım, bu sınava girmeyin! Admin

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrası "Uzman ve başöğretmenlik kadrolarına 614 bin 446 başvuru oldu. Bu öğretmenlerimizin büyük bölümü gerekli eğitimleri tamamladılar. Yüksek lisans, doktora yapmış olan 90 bine yakın öğretmenimiz yapılacak sınavdan zaten muaf. Diğer öğretmenlerimize, sınavı boykot çağrısı yapılmasını en başta milli iradenin tecelligahı olan Meclisimize saygısızlık olarak görüyoruz. Daha önce de öğretmenler arasında ayrımcılık yaparak onlara hakaret edenlerin bu konudaki gayretlerinin ciddiye alınacak bir tarafı yoktur"ifadelerini kullanmıştı. 

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın öğretmenlerle ilgili sözlerine tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, öğretmenlere kariyer sınavına girmemeleri için çağrısını yineledi. 

Kılıçdaroğlu, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Erdoğan, rencide edici sınavı kabul etmeyen öğretmenlere aba altından sopa göstermiştir. Sevgili Öğretmenler, bu ülkenin gözbebeği sizlersiniz. Korkarsanız, ezilirsiniz. Bu muameleye eyvallah ederseniz, ezilirsiniz. Son çağrım, bu sınava girmeyin! Haklarınızı almak mı istiyorsunuz, insanca yaşamak mı istiyorsunuz, mücadele etmeyi bileceksiniz. 'Hadi ordan demeyi' bileceksiniz. Bakın o zaman o tehditlerden nasıl dönüyorlar. 600 bin kişisiniz, sizin önünüzde kim durabilir! İlk atacağınız adım sendikalarınıza yönelik olsun. Bazı sendikalar bu rezaletin şakşakçısıdır. Oysa tüm güç sizin elinizdedir. En önce onları hizaya getirin."


Kaynak:https://www.cumhuriyet.com.tr/

Cumhurbaşkanı Erdoğan Chp Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu Uzman öğretmen başöğretmen
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenler bu sefer Çayırova'dan seslendi: Emekçilerin kayıpları giderilmeli
Öğretmenler bu sefer Çayırova'dan seslendi: Emekçilerin kayıpları giderilmeli
Eğitim İş Sakarya Şubesi üyeleri piknikte buluştu
Eğitim İş Sakarya Şubesi üyeleri piknikte buluştu