KPSS ŞAİBELERİ İLE İLGİLİ EĞİTİM İŞ'TEN SUÇ DUYURUSU

Eğitim-İş, KPSS’nin iptal edilmesine neden olan şaibeler üzerine savcılığa başvurdu. Cumhuriyet'e konuşan Eğitim-İş Sendikası Genel Başkanı Kadem Özbay, "Bu hadise, eğitimin Susurluk’udur. Bu hırsızlık aydınlatılmadan hiçbir sınav yapılmamasını istiyoruz" dedi.

KPSS ŞAİBELERİ İLE İLGİLİ EĞİTİM İŞ'TEN SUÇ DUYURUSU
KPSS ŞAİBELERİ İLE İLGİLİ EĞİTİM İŞ'TEN SUÇ DUYURUSU Admin

Eğitim İş Sendikasından yapılan yazılı açıklamada; Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda (KPSS) usulsüzlük skandalıyla ilgili, devlet kurumlarının güvenirliğinin sorgulanmasına neden olan, görevinde ihmali bulunan ve görevini kötüye kullananların hukuk önünde hesap vermesi amacıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduk. 

Soruşturma her şeyden önce tüm şaibeleri aydınlatacak şekilde, şeffaf ve tarafsız ilerlemeli. Başka türlü halkın incinen adalet duygusunun onarılamayacağı açıktır. 
Daha önce de söylemiştik: Son KPSS’deki skandallar, yakın geçmişteki suçların muhtemel parmak izleridir. Dolayısıyla soruşturma sadece bugünü değil geçmişi de kapsayacak şekilde ilerlemelidir.  

Adaletin tam anlamıyla yerine gelebilmesi için bu yayınevinin dahli olduğu tüm sınavların, sonuçlarıyla incelenmesini istiyoruz. Bu suçun ortaklarının ve siyasi ayağının soruşturmaya dahil edilmesini istiyoruz. Bu derin ve geçmişte kökleri olan hırsızlık organizasyonu tam anlamıyla aydınlatılmadan, hiçbir sınav yapılmamasını istiyoruz. Eğitim-İş olarak adalet istiyoruz ve alana kadar bu işin peşini bırakmayacağımızı ilan ediyoruz denildi.

kpss şaibe eğitim iş dava suç duyurusu kadem özbay
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenler bu sefer Çayırova'dan seslendi: Emekçilerin kayıpları giderilmeli
Öğretmenler bu sefer Çayırova'dan seslendi: Emekçilerin kayıpları giderilmeli
Eğitim İş Sakarya Şubesi üyeleri piknikte buluştu
Eğitim İş Sakarya Şubesi üyeleri piknikte buluştu