KPSS SORULARI ÇALINDI MI?

KPSS soruları çalındı mı sorusu adaylar ve milyonlarca kişi tarafından araştırılıyor. Bunun nedeni ise Yediiklim ismindeki bir yayıncılığın KPSS'de çıkan sorularla birebir aynı soruları daha önceki videolarında çözmüş olması. KPSS soruları çalındı mı 2022 soruları milyonlarca kişi tarafından sorgulanmaya devam ederken biz de KPSS kopya soruların görsellerini sizler için derledik. Konuyla ilgili FETÖ suçlamaları da sosyal medyada öne sürülürken henüz ÖSYM'den resmi bir açıklama gelmedi. İşte birebir kopya olduğu söylenen KPSS 2022 soruları...

KPSS SORULARI ÇALINDI MI?
KPSS SORULARI ÇALINDI MI? Admin
2022 KPSS soruları çalındı mı?

KPSS 2022 sorularının kopya olduğu sosyal medyada gündem olmaya devam ediyor. Sabah saatlerinden itibaren konuşulan 2022 KPSS soruları çalındı mı konusu en çok araştırılan hususların başında geliyor. Peki KPSS kopya iddiası nereden çıktı? KPSS Lisans genel yetenek, genel kültür ve eğitim bilimleri sınavı soruları çalındı mı, kopya mı? Hangi KPSS soruları hangi yayıncılığın çıktı? İşte tüm ayrıntılar....

KPSS SORULARI ÇALINDI MI 2022

Kamu Personeli Seçme Sınavı 2022 senesinde 31 Temmuz Pazar günü gerçekleştirildi. ÖSYM KPSS soruları ve cevap anahtarı kitapçıklarının %10'luk bir kısmını yayımladı. ÖSYM'nin KPSS sorularını açıklamasının sonrasında sosyal medyada ilginç iddialar ortaya atılmaya devam ediyor.

KPSS Yediiklim yayıncılığın daha önce videolarında çözdüğü tüm soruların birebir KPSS 2022 Lisans sınavında sorulması gündeme bomba gibi oturdu. Sosyal medyada gündeme ilk olarak FETÖ iddiaları atılırken henüz ne ÖSYM tarafından ne de Yediiklim Yayıncılık tarafından resmi bir açıklama yapılmadı.

Peki iddialar hangi sorular üzerinde yoğunlaştı. İşte Yediiklim'in daha önce videolarda çözdüğü ve KPSS'de birebir aynı şekilde çıkan soruların listesi!

Adaylar ayrıca soruların benzerlerinin olabileceğinin ama bazı soruların birebir aynı olduğunu hatta şıkların bile aynı olmasının şüphe uyandırdığını belirtiyorlar.

Kaynak:TGRTHaber

kpss sınav soru yediiklim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖĞRETİCİ: ENFLASYON FARKI AYLIK OLARAK ÖDENMELİDİR!
ÖĞRETİCİ: ENFLASYON FARKI AYLIK OLARAK ÖDENMELİDİR!
EĞİTİM İŞ RİZE ŞUBESİ: KPSS SKANDALINA İLİŞKİN SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK
EĞİTİM İŞ RİZE ŞUBESİ: KPSS SKANDALINA İLİŞKİN SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK