MEB Takviminde 30 Ağustos Unutuldu

Milli Eğitim Bakanlığı, e-okul iş takviminde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ne dahi yer vermesine karşın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı görmezden geldi. Eğitim-İş Genel Başkanı Kadem Özbay, “Emperyalizme karşı kazanılan eşsiz zafer yok sayıldı. İktidarın Cumhuriyet alerjisinin bir yansıması” dedi.

MEB Takviminde 30 Ağustos Unutuldu
MEB Takviminde 30 Ağustos Unutuldu Admin

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB); e-okul iş takviminde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ne dahi yer vermesine karşın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı işaretlemediği ortaya çıktı. 

Öğretmenlerin eğitimlerinden sınav başvurularına kadar çeşitli tarihlerin belirtildiği takvimde, son olarak ulusal günler arasına eklenen 15 Temmuz dahi bulunurken 30 Ağustos Zafer Bayramı’na yer verilmedi.

Duruma tepki gösteren Eğitim-İş Genel Başkanı Kadem Özbay, “15 Temmuz’u kendi zaferi ilan edenler, 30 Ağustos’ta emperyalizme karşı başkaldırışı ve kazanılan eşsiz zaferi yok saydı” dedi. 

Türk ulusu için en kutlu, gurur verici ulusal bayramlardan biri olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın “unutulduğunu” söyleyen Özbay, şunları kaydetti: 

‘KASITLI UNUTKANLIK’

“Cumhuriyeti ve devrimlerini, Atatürk’ü ve laikliği hedef alan bu zihniyet yeni değil. Biz bu kasıtlı unutkanlığın, siyasi iktidarın Cumhuriyet alerjisinin bir yansıması olduğunu çok iyi biliyoruz. Okullarda ulusal bayramlarımızın ve yerel kurtuluş günlerinin kutlanmasını kaldırmaya çalıştıklarını unutmadık. Bu zihniyet için 15 Temmuz kutlamalarında risk teşkil etmeyen pandeminin, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda tehlikeli olduğunu gördük. Okulun ilk haftası mutlaka 15 Temmuz’la ilgili tören yaptırılırken 30 Ağustos’u yine ne hikmetse unuttuk. 30 Ağustos hutbesinde Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Atatürk’e özellikle yer verilmediğine, MEB’in müfredatında Kutül Amare’nin ‘zafer’, Çanakkale’nin ise bir ‘cephe’ olarak ifade edilmesine şahit olduk. 30 Ağustos’a özel bir alerjileri var çünkü 30 Ağustos, ulusumuzun hürriyet ve bağımsızlık mücadelesinin ölümsüz bir anıtı. Bilsinler ki bizim zaferimiz 30 Ağustos’tur.”

Kadem Özbay Sosyal Medya hesabından da şu paylaşımı yaptı;

15 Temmuz’u kendi zaferi ilan edenler, 30 Ağustos’ta emperyalizme karşı başkaldırışı ve kazanılan eşsiz zaferi yok saymış, MEB e-okul iş takviminde unutmuştur. Bizim zaferimiz 30 Ağustos’tur!

Biz bu kasıtlı unutkanlığın, siyasi iktidarın Cumhuriyet alerjisinin bir yansıması olduğunu çok iyi biliyoruz. Çünkü 30 Ağustos, ulusumuzun hürriyet ve bağımsızlık mücadelesinin ölümsüz bir anıtıdır.

Çünkü dünyadaki mazlum halklara ilham 30 Ağustos Zaferini, hayran oldukları sömürge olma sevdalısı padişah değil, Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, yoldaşları ve ulusumuz kazanmıştır.

 
meb zafer bayramı eğitim iş kadem özbay takvim e-okul
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖĞRETİCİ: ENFLASYON FARKI AYLIK OLARAK ÖDENMELİDİR!
ÖĞRETİCİ: ENFLASYON FARKI AYLIK OLARAK ÖDENMELİDİR!
EĞİTİM İŞ RİZE ŞUBESİ: KPSS SKANDALINA İLİŞKİN SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK
EĞİTİM İŞ RİZE ŞUBESİ: KPSS SKANDALINA İLİŞKİN SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK