BAŞÖĞRETMEN VE UZMAN ÖĞRETMEN EĞİTİMLERİ YARIN BAŞLIYOR

Başöğretmen ve uzman öğretmen olabilmek için verilecek eğitimler 18 Temmuz Pazartesi itibari ile başlayacak.

BAŞÖĞRETMEN VE  UZMAN ÖĞRETMEN EĞİTİMLERİ  YARIN BAŞLIYOR
BAŞÖĞRETMEN VE  UZMAN ÖĞRETMEN EĞİTİMLERİ  YARIN BAŞLIYOR Admin

Başöğretmen ve Uzman Öğretmenlik Eğitim Programında hazırlanan takvime göre uzman öğretmen unvanı için 180 saatlik eğitim 18 Temmuz 2022-05 Eylül 2022 tarihleri arasında, Başöğretmenlik Eğitim Programına göre başöğretmen unvanı için 240 saatlik eğitim 18 Temmuz 2022-19 Eylül 2022 tarihleri arasında uzaktan eğitim yöntemiyle Öğretmen Bilişim Ağı (ÖBA) üzerinden gerçekleştirilecek.

Uzman öğretmenlik/başöğretmenlik eğitimleri belirlenen tarih aralığında günün her saati erişime açık tutulacaktır. Ayrıca uzaktan eğitim yöntemiyle erişime açılan her bir eğitim konusunun içeriği yazılı doküman olarak ÖBA üzerinden paylaşılacaktır.

Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik eğitim programına katılacaklar, ÖBA’ya giriş yapmaları ve her bir eğitim konusunu eksiksiz izlemeleri hâlinde Uzman Öğretmenlik Eğitim Programını/Başöğretmenlik Eğitim Programını tamamlamış olacaktır. Bu bakımdan uzman öğretmen/başöğretmen unvanı için her bir eğitimin tamamının izlenmesi esas olup, eğitim içerikleri ile birebir uyumlu yazılı doküman ise ilave bir imkân olarak hizmete sunulacaktır.

Eğitim programını tamamlamayanlar uzman öğretmen/başöğretmen unvanı için başvuruda bulunamayacaktır.

Eğitim programını tamamlayanlara seminer belgesi düzenlenecektir. Söz konusu seminer belgesi, uzman öğretmen/başöğretmen unvanı için başvuruda bulunmayanlar ile yapılan yazılı sınavda başarılı olamayanlar için düzenlendiği tarihi takip eden üç yıl süreyle uzman öğretmen/başöğretmen unvanı için yapılacak başvurularda geçerli olacaktır. Bu süreçte eğitim programında değişiklik olması hâlinde öğretmenler/uzman öğretmenler değişen konularla ilgili sınırlı eğitime tabi tutulacaktır.

Uzman Öğretmenlik Eğitim Programına yazılı sınava başvuru tarihinin son günü olan 03 Ekim 2022 tarihi itibarıyla en az on yıl hizmeti bulunan öğretmenler; Başöğretmenlik Eğitim Programına ise yazılı sınava başvuru tarihinin son günü olan 03 Ekim 2022 tarihi itibarıyla uzman öğretmenlikte en az on yıl hizmeti bulunan uzman öğretmenler başvuruda bulunabilecektir.

Yüksek lisans eğitimini tamamlamış öğretmenler eğitimler sonrasında sınav girme zorunluluğu olmaksızın Uzman Öğretmen ünvanınız alacaklardır.Benzer durumda doktora eğitimi tamamlamış öğretmelerde eğitimleri tamamlamaları şartı ile sınava girmeksizin Başöğretmen ünvanını kazanacaklardır.

Meb uzman öğretmen başöğretmen eğitim sınav ünvan öba
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Hüseyin Karataş     2022-07-17 O gün izleyemediğimiz eğitim videosunu yarın izlesek ekran açık olacakmi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖĞRETİCİ: ENFLASYON FARKI AYLIK OLARAK ÖDENMELİDİR!
ÖĞRETİCİ: ENFLASYON FARKI AYLIK OLARAK ÖDENMELİDİR!
EĞİTİM İŞ RİZE ŞUBESİ: KPSS SKANDALINA İLİŞKİN SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK
EĞİTİM İŞ RİZE ŞUBESİ: KPSS SKANDALINA İLİŞKİN SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK