Memur ve emekli maaşlarının 14 günlük maaş farkının yatacağı tarih belli oldu

Temmuz ayında maaşların zamlı haliyle ayın 8'inde yatırılmasının ardından, memur ve emeklilerin oluşan 14 günlük maaş farkını ne zaman alacağı merak konusu oldu

Memur ve emekli  maaşlarının 14 günlük  maaş farkının  yatacağı  tarih belli oldu
Memur ve emekli  maaşlarının 14 günlük  maaş farkının  yatacağı  tarih belli oldu Admin

Temmuz ayında maaşların zamlı haliyle ayın 8'inde yatırılmasının ardından, memur ve emeklilerin oluşan 14 günlük maaş farkını ne zaman alacağı merak konusu oldu. Maaşların erken yatmasının maaş farklarının yatacağı tarihi etkilemesi beklenmiyor. Ödemelerin Temmuz ayının son haftasında yapılacağı uzman isimler tarafından dile getiriliyor.
 

Memur ve emeklilerin maaş farkının yatacağı tarih son dönemlerin en çok araştırılan konusu olurken, maaşların erken yatmasından kaynaklı bir gecikme olması ön görülmüyor. Uzmanlar maaş farklarının zamanında yatacağını belirtiyor.

Güncel memur maaşları Kurban Bayramı öncesi 8 Temmuz'da hesaplara aktarılmıştı. Şimdi de memur ve öğretmenler 14 günlük maaş farklarının ne zaman yatacağını araştırmaya başladı.

Memurların 14 günlük maaş farkları 18 Temmuz'dan sonraya kaldı. Çünkü bu tarihe kadar tüm memurlar Kurban Bayramı tatilinde olacak. Muhasebat Genel Müdürlüğü, sistemi 18 Temmuz'da açsa dahi, işlemlerin yapılması ve mal müdürlüğüne iletilmesi bir kaç günü bulacaktır. Temmuz ayının sonlarına doğru yatması ise muhtemel.

MAAŞ FARKLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Gösterge aylığı, ek gösterge aylığı, taban aylık, kıdem aylığı, yan ödeme, tazminat (aylıkla birlikte ödenen ek, ilave ve diğer tazminatlar dahil) ve ek ödemelerin aylık tutarları toplamının zamlı ve zamsız hali arasındaki fark miktarı bulunacak.

Bulunan miktar 31’e bölünüp 14 ile çarpılarak, ödenecek olan 14 günlük brüt maaş zammı farkı hesaplanmış olacak.

Memur emekli maaş fark 14 günlük
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖĞRETİCİ: ENFLASYON FARKI AYLIK OLARAK ÖDENMELİDİR!
ÖĞRETİCİ: ENFLASYON FARKI AYLIK OLARAK ÖDENMELİDİR!
EĞİTİM İŞ RİZE ŞUBESİ: KPSS SKANDALINA İLİŞKİN SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK
EĞİTİM İŞ RİZE ŞUBESİ: KPSS SKANDALINA İLİŞKİN SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK