EĞİTİM İŞ YÜZDE 53 BÜYÜYEREK 3. BÜYÜK SENDİKA OLDU

Eğitim İş Sendikası sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımlarda;

EĞİTİM İŞ YÜZDE 53 BÜYÜYEREK 3. BÜYÜK  SENDİKA OLDU
EĞİTİM İŞ YÜZDE 53 BÜYÜYEREK 3. BÜYÜK  SENDİKA OLDU Admin

Milli Eğitim Bakanlığı'nda eğitim sendikalarının üye sayılarının tespit edildiği toplantı bugün gerçekleşti.Eğitim İş Sendikası sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımlarda şu ifadelere yer verildi.

Eğitim-İş, %53 oranında büyüyerek, MEB bünyesinde çalışan kamu emekçileri bazında Türkiye’nin 3. büyük sendikası olmuştur. Eğitim-İş’in büyümesine katkı sunan bütün mücadele arkadaşlarımıza ve üye olarak mücadelemizi onurlandıran tüm eğitim emekçilerine teşekkür ederiz.

 Eğitim-İş, %53 oranında büyüyerek, MEB bünyesinde çalışan kamu emekçileri bazında Türkiye’nin 3. büyük sendikası olmuştur. Birlikte mücadele edecek olmanın heyecanını taşıyor, tüm eğitim emekçilerini dayanışma duygularımızla selamlıyoruz.

17 Ekim 2005'te aydınlık bir Türkiye kavgasına katkı sağlayacağı umuduyla can suyu verdiğimiz fidanımız Eğitim-İş, bugün eğitim emekçilerinin ve ülkede kalbi Atatürk ilke ve devrimlerinden, Cumhuriyet'ten, demokrasiden yana atan her kesiminin tepesinde koca bir çınara dönüştü.

Eğitim-İş gücünü siyasetten değil, emeğin onurundan alır. Cumhuriyet ilkelerinin, demokrasinin, barışın uslanmaz savunucusudur ve bu dik duruşu nedeniyle özgül ağırlığı, şişirme üye sayılarıyla semiren yandaş sendikalardan kat kat fazladır.

Eğitim-İş, %53 oranında büyüyerek, MEB bünyesinde çalışan kamu emekçileri bazında Türkiye’nin 3. büyük sendikası olmuştur.  Eğitim-İş’in büyümesine katkı sunan bütün mücadele arkadaşlarımıza ve üye olarak mücadelemizi onurlandıran tüm eğitim emekçilerine teşekkür ederiz.

Bu arada Eğitim İş Genel Başkanı Kadem ÖZBAY'da sosyal medya hesabından teşekkür mesajı yayımladı;

 

Tüm örgütümüzü ve tüm Eğitim-İş’lileri, bu başarıya ulaşmamızda destek olan herkese yürekten teşekkür ediyorum. Yaratılan baskıya, yasaklara ve korku imparatorluğuna teslim olmayan, boyun eğmeyen,diz çökmeyen,emek, aydınlanma ve demokrasi mücadelemizi güçlendirenlere selam olsun!

 

SENDİKA         2021        2022       ORAN

Eğitim Bir Sen: 393.834 - 390.439  -% 0.86

Türk Eğitim Sen: 190.919 - 223.019  %16.8

Eğitim İş: 48.786 - 74.488  %52.58

Eğitim Sen: 66.116 - 72.374 %9.47

eğitim iş sendika meb
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenler bu sefer Çayırova'dan seslendi: Emekçilerin kayıpları giderilmeli
Öğretmenler bu sefer Çayırova'dan seslendi: Emekçilerin kayıpları giderilmeli
Eğitim İş Sakarya Şubesi üyeleri piknikte buluştu
Eğitim İş Sakarya Şubesi üyeleri piknikte buluştu