Hakimden cinsel istismar sanığı öğretmene: Senin iffet koruma görevin mi var?

Öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılanan öğretmen, amacının "öğrencisini korumak olduğunu" savundu. Mahkeme başkanı, "İffet korumak gibi bir görevin mi var?" diye tepki gösterdi.

Hakimden cinsel istismar sanığı öğretmene: Senin iffet koruma görevin mi var?
Hakimden cinsel istismar sanığı öğretmene: Senin iffet koruma görevin mi var? Admin

Gazete Duvar'da yer alan habere göre,

Ankara'nın Keçiören ilçesinde, 14 yaşındaki F.N.Ö. adlı öğrenciye cinsel istismar ve tacizde bulunduğu suçlamasıyla yargılanan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile Hafızlık öğretmeni Münir Yükselmiş'in davası görüldü.

Tutuklu bulunan Yükselmiş'in, Ankara 36’ncı Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmasında mahkeme başkanı, "Sen kimsin, iffet korumak gibi bir görevin mi var? Kaç öğrencinin iffetini korudun?" diyerek sanığa tepki gösterdi. 

TUTUKLANIP EMEKLİYE AYRILDI

Keçiören ilçesindeki okulda eğitim gören F.N.Ö. adlı kız çocuk, geçen yıl halasına, okulda görevli Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile Hafızlık öğretmeni Münir Yükselmiş'in, kendisine cinsel istismarda bulunduğunu, kimseye söylememesi için tehdit ettiğini, tehditle bu eylemlerini devam ettirdiğini söyledi. F.N.Ö., halasına öğretmeninin cinsel taciz içerikli mesajlarını da gösterdi. Şikayet üzerine öğretmen hakkında soruşturma başlatıldı. Yazışmalar da savcılığa delil olarak sunuldu. Gözaltına alınan Yükselmiş, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklanırken, emekliye ayrıldı.

Savcılık soruşturması sonucu fail Yükselmiş hakkında, 'zincirleme şekilde öğretici tarafından çocuğun nitelikli cinsel istismarı', 'zincirleme şekilde elektronik haberleşme araçlarının sağladığı kolaylıktan faydalanarak öğretici tarafından çocuğa karşı cinsel taciz', 'zincirleme şekilde cinsel amaçla çocuğu hürriyetinden yoksun kılma', 'zincirleme şekilde konut dokunulmazlığını ihlal etme' ve 'zincirleme şekilde tehdit' suçlarından 83 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. İddianamede, F.N.Ö.’nün psikologlar gözetiminde alınan ifadesine yer verildi. F.N.Ö., Yükselmiş'in, telefonla tacizleri dışında yalnız olduğu zamanlarda eve gelerek cinsel istismarda bulunduğunu da belirtti.

'KAÇ ÖĞRENCİNİN İFFETİNİ KORUDUN?'

Sanık, savunmasında, F.N.Ö.'nün halasının kendisine komplo kurulduğunu ileri sürdü. Yükselmiş, çocuğun iddia ettiği gibi yalnız olduğunda eve giderek cinsel istismarda bulunmadığını, dosyaya giren WhatsApp konuşmaları ve gece vakti saatlerce yapılan telefon görüşmelerinin hafızlık eğitimi için olduğunu savundu. Mesajlardaki cinsel içerikli yazışmaların sorulması üzerine Yükselmiş, "öğrencisinin erkek arkadaşlar edinmesinden dolayı iffetini korumak için kendi hayalini kurdurarak tatmin olmasını sağladığını, amacının öğrencisini korumak olduğunu" öne sürdü.

Mahkeme başkanı, "Sen kimsin, iffet korumak gibi bir görevin mi var? Kaç öğrencinin iffetini korudun?" diyerek sanığa tepki gösterdi. Yükselmiş, "Sadece F.N.Ö.'yü korudum" cevabını verdi.

Tanıkların dinlenmesinin ardından çocuğun sonraki celsede dinlenmesine ve Yükselmiş'in tutukluluk halinin devamına karar verildi. Duruşma ertelendi. (HABER MERKEZİ)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenler bu sefer Çayırova'dan seslendi: Emekçilerin kayıpları giderilmeli
Öğretmenler bu sefer Çayırova'dan seslendi: Emekçilerin kayıpları giderilmeli
Eğitim İş Sakarya Şubesi üyeleri piknikte buluştu
Eğitim İş Sakarya Şubesi üyeleri piknikte buluştu