MEB 750 Memur ve Personel Alımı

MEB tarafından resmi gazete ilanı ile geçtiğimiz günlerde 750 memur ve personel alımı yapılacağı ilan edilmişti. Milli eğitim müdürlüğü iş ilanlarına başvuru yapmak isteyen adaylar için başvuruları Mayıs 16 ve 27 tarihleri arasında alınacaktır.

MEB 750 Memur ve Personel Alımı
MEB 750 Memur ve Personel Alımı Admin

MEB 250 kamu personeli alımı yapacak. İl milli eğitim müdürlüklerine memur alımı ve personel alımı yapılacağını ilan eden milli eğitim bakanlığı başvuruları için 16 Mayıs ile 27 Mayıs tarihlerini seçti. kamupersonelialim.com ilana dair tüm bilgileri sizler için hazırladık.

Milli eğitim bakanlığı iş ilanlarını başvuru yapacaklar için alınacak unvanların tek unvanda olduğu ve bu unvanın ise 750 eğitim müfettiş yardımcısı olduğu belirlendi. Yani müfettiş yardımcısı kadrolarına atama yapılacaktır.

Kamu Personel Alımı Başvuruları

Milli eğitim bakanlığı kamu personel alımı başvurularını yapmak isteyen adaylar için başvurular belirtilen tarihler içerisinde onlar olarak elektronik ortamda milli eğitim bakanlığı resmi web adresi üzerinden gerçekleştirilebilecektir.

MEB Personel Alımı Şartları

Milli eğitim bakanlığı 2022 yılı personel alımı ilanına başvuru yapacaklar için belirli şartlar kapsamında alımları yapıyor. Bu şartlar şu şekilde sıralanmıştır;

Başvuru yapacak adayların son başvuru tarihi günü olan 27 Mayıs 2022 tarihinden itibaren en az öğretmenlikte 8 yıl hizmet etmiş olması gerekiyor.

2022 yılının 1 Ocak tarihinden itibaren son başvuru gününe kadar geçerli olan 36 yaşından gün almamış olmak şartları aranıyor.

Sol olarak milli eğitim bakanlığı uzman yardımcısı alımı için adayların en az 3 yıllık bakanlığa bağlı herhangi bir resmi eğitim kurumunda görev yapmış olma şartları ile memur alımı MEB tarafından yapılacaktır.

Başvuru ekranı.

Meb memur Personel
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenler bu sefer Çayırova'dan seslendi: Emekçilerin kayıpları giderilmeli
Öğretmenler bu sefer Çayırova'dan seslendi: Emekçilerin kayıpları giderilmeli
Eğitim İş Sakarya Şubesi üyeleri piknikte buluştu
Eğitim İş Sakarya Şubesi üyeleri piknikte buluştu