Luminor

Luminor

Luminor
Luminor Admin

 

Teknik donanımı ile saatlik sektöründe önde gelen markalardan bir tanesi Luminor bir yaşam tarzı haline gelmiştir. Sanatsal ve işlevsel özellikleri ile bambaşka bir imaja sahiptir. Markanın üretmiş olduğu ilk saatler Savaş ortamında test edilerek dayanaklıkları kanıtlanmıştır. Sağlamlığının yanı sıra işlevsel ve özgün yapısıyla da dikkat çekiyor. İtalyan donanması için tasarlanmış olan koleksiyonları 1940'tan beri model seçeneklerini ile dikkat çekiyor. 

 

Radiomir ismini almış olduğu radyum bazlı boyanın değiştirilmesi ile titanyum bazlı boya kullanılmaya başlanmış ve fark oluşturulmuştur. Kırılma ve çatlamalara karşı korumayı güçlendiren kurma tepesi özel bir tasarım olarak öne çıkıyor. Karanlık ortamlarda bile okunabilen, su geçirmeyen yapısı, yüksek kalitesi, işlevsel özellikleri ile farklı tasarım detaylarına sahiptir.

 

Luminor Saat Modelleri Özellikleri

 

Her yıl yenilenen teknoloji ile beraber tasarlanan Luminor saatler genellikle paslanmaz çelik kasa ile üretiliyor. Paslanmaz çelik kazanı yanı sıra kırmızı altından üretilmiş kasalar, seramik kasalar ve titanyum kasalar seçenekleri de mevcut. Zaman eşitleme, 2 saat dilimi özelliği, tourbillon, ay evresi, flyback işlevsel özellikler her modelde farklılık gösterebiliyor. Solak kişiler için özel olarak tasarlanmış olan hurma tepelere kafanın sol tarafında yer alan saatlerde koleksiyon içerisinde bulunuyor.

 

Markanın en karakteristik özelliği tepe koruma köprüsünün farklı şekilde tasarlanması. 3, 4 ya da 6 günlük farklı derecede güç rezervine sahip olan saat seçenekleri de koleksiyoncuların dikkatini çekiyor. Çok dayanıklı özelliğinin yanı sıra kasa tasarımı ve kadran tasarımı gayet sade olan modeller de vardır. 

 

Luminor Koleksiyonu

 

İşlevsel ve lüks özellikleri ile estetiği yansıtan İtalyan saat markası orijinal ürünleri sanatseverlerin dikkatlerini üzerine çekmeyi başarmıştır. Panerai Luminor Due koleksiyon içerisinde bulunan saatlerin 38 ya da 45 mm kasa boyutları her türlü zevki yönelik olarak farklı seçenekler sunuyor. Lüks at sanatını keşfetmek isteyenler aligatör deri kayışı seçeneklerini de bulabiliyor.

Kırmızı altın kasadan ya da paslanmaz çelik kasalardan herhangi birini zevkleriniz doğrultusunda tercih ederek zarif zevkinizi yansıtabilirsiniz. İnce tasarımı ile ve sportif tasarım ile dikkat çeken modelleri koleksiyonu içerisinde bulmak da mümkün.https://www.entropia.club/tr/panerai-luminor/ Adresinde koleksiyonda bulunan değerli saatleri görerek isterseniz kendiniz için isterseniz sevdikleriniz için satın alabilirsiniz.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenler bu sefer Çayırova'dan seslendi: Emekçilerin kayıpları giderilmeli
Öğretmenler bu sefer Çayırova'dan seslendi: Emekçilerin kayıpları giderilmeli
Eğitim İş Sakarya Şubesi üyeleri piknikte buluştu
Eğitim İş Sakarya Şubesi üyeleri piknikte buluştu