Kürsör

Kürsör

Kürsör
Kürsör Admin

 

Fermuarı oluşturan bazı parçalar vardır. Bu parçalardan biri de kürsör olarak adlandırılan küçük bir parçadır. Küçük bir parça demiş olmamıza rağmen fermuarın ana parçalarından biridir. Bu sebeple bu parça olmadan fermuarın da olamayacağını söylemek yanlış olmaz. Fermuarın açılıp kapatılırken karşılıklı olan dişlerin birleşmesini sağlayan parçadır. Bu parça olmadan dişler birleşemez veya açarken ayrılamaz.

Kürsör, fermuar için oldukça önemli ve ayrılmaz bir parçadır. Bu sebeple kaliteli bir parça kullanmak fermuar kullanılmış olan eşyanın kullanım ömrünü arttıracaktır. Yapı malzemesi ne kadar kaliteliyse kürsör de o kadar kalitelidir. Birçok farklı yapı malzemesi vardır. Kemik denilen madde, plastik veya metalden yapılabilmektedir. Kullanım alanlarına göre de çeşitlilik göstermektedir.

Kürsör Çeşitleri

  • Otomatik gövdeli
  • Demonte gövdeli
  • Şerit gövdeli
  • Dişli gövdeli
  • Elcikli model
  • Kancalı model
  • Klipsli model

Bu modeller, fermuarın kullanılacağı eşyaya göre seçilir. Örneğin bir çanta için ve bir cüzdan için kullanılan kürsör modeli elbette farklılık gösterecektir. Kullanılan model ne olursa olsun kaliteli bir kürsör seçimi yapmak yapılan eşyanın kullanım ömrünü ve işlevselliğini arttıracaktır.  Fiyatlar, satılan mağazaya göre farklılık göstermektedir. Kaliteli ve bütçenize uygun farklı modellerde kürsör arıyorsanız https://www.ecefermuar.com.tr/kursorler adresini ziyaret edebilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenler bu sefer Çayırova'dan seslendi: Emekçilerin kayıpları giderilmeli
Öğretmenler bu sefer Çayırova'dan seslendi: Emekçilerin kayıpları giderilmeli
Eğitim İş Sakarya Şubesi üyeleri piknikte buluştu
Eğitim İş Sakarya Şubesi üyeleri piknikte buluştu