İngiltere Dil Okullarında Eğitim Almak için 10 Neden

İngiltere Dil Okullarında Eğitim Almak için 10 Neden

İngiltere Dil Okullarında Eğitim Almak için 10 Neden
İngiltere Dil Okullarında Eğitim Almak için 10 Neden Admin

Neden İngilterede dil eğitimi almalısınız? Üniversite için gideceğiniz yer olarak Birleşik Krallık’ı seçmenin çeşitli faydaları vardır. İşte İngilterenin dil eğitimi almanız için harika bir yer olmasının en önemli 10 nedenini sizler için derledik.

Dünyaca Ünlü Üniversiteler

Birleşik Krallık üniversiteleri her sene düzenli olarak dünya sıralamalarında en üst sıralarda yer alır. The Times Higher Education dünya sıralaması 2021de Oxford üniversitesi ve Cambridge üniversitesi, 93 ülke ve bölgede 1.500 üniversite arasında 1. ve 6. sırada yer alarak bugüne kadar ki en büyük ve en çeşitli üniversite sıralamasına girdi.

Eğitim Alırken Çalışma İmkânı 

İngiltere öğrenci vizesi, haftada 20 saate kadar çalışmanıza izin verir. Yarı zamanlı bir işte çalışmak, eğitim aldığınız süre boyunca kendinize destek olma ve seçtiğiniz sektörde deneyim kazanma fırsatı sunar.

Uluslararası Kabul Görmüş Kurslar ve Nitelikler

Birleşik Krallıktan alınan bir derece sayesinde dünyanın her yerinde bulunan iş verenler tarafından geniş çapta tanınacak ve yüksek saygı görmenizi sağlar. İngiltere dil okullarının uluslararası eğitim için bu kadar arzu edilmesinin nedenleri arasında yer alır.

Finansal Faydalar

Uluslararası öğrencilerin İngilterede dil eğitimi almayı tercih etmeleri söz konusu olduğunda faydalanabilecekleri finansal avantajları bulunur. Uluslararası öğrenciler, hibe, burs ve diğer burslar aracılığı ile Birleşik Krallıkta eğitim alırken finansal yardım alma şansına sahip olurlar. Oxford International, akademik bir programa başvuru yapan öğrenciler içi çeşitli burs imkanları sunmaktadır. Dünyanın farklı bölgelerini hedefleyen ödüller, kısmi katkı payından öğrenim ücretlerine, tüm program ücretlerini kapsayan ödüllere kadar çeşitlilik gösterir.

Kültür Festivali

Birleşik Krallık her sene daha da çeşitli hale geliyor ve farklı kültürlerin, yemeklerin ve yapılacak şeylerin canlı bir karışımı ile doludur. Birleşik Krallıkta nerede olursanız olun ilginizi çekecek bir şeyler bulabilirsiniz. Her şehir mağazalar, marketler, restoranlar, barlar, gece hayatı ve daha fazlası ile doludur.

Daha Kısa Kurs Süreleri

Birleşik Krallıkta dil eğitiminizi ya da almak istediğiniz dereceyi genellikle Kanada ya da ABDden daha hızlı tamamlayabilirsiniz. Tam zamanlı eğitim alıyorsanız genellikle bir lisans derecesini 3 yılda tamamlayabilirsiniz. Bir yüksek lisans derecesi genellikle 1 yıl sürer. Derecenizi daha kısa bir zaman diliminde tamamlamanız kariyerinizde ilerlemenizde oldukça büyük fayda sağlar.

İngilizce Öğrenmek için En İyi Yer

İngilizce dili dünyada en çok konuşulan dillerden biridir. Bu neden ile dilde akıcılık, kariyerinizde ilerlerken sahip olmanız gereken harika bir beceridir. İngilizce pratik yapmak için bu dilin doğduğu ana vatandan daha iyi bir yer var mıdır?

Çeşitli Ünlü Yerler

Dünyanın en iyi şehirlerinden biri olarak kabul edilen Londra, genel olarak öğrenciler için popüler bir tercihtir. Bunun yanı sıra Birleşik Krallık’ın çeşitli yerlerinde çok sayıda harika üniversite bulunmaktadır. İster hareketli bir şehirde ister manzaralı kırsalda yaşamak isteyin size uygun olan bir yer mutlaka vardır.

Ücretsiz Sağlık Hizmeti 

6 aydan daha uzun bir süre Birleşik Krallıkta bulunan öğrencilerin büyük bir çoğunluğu tam NHS sağlık sigortasından faydalanma hakkına sahip olurlar. Bunun anlamı İngilterede kaldığınız süre boyunca sağlık hizmetine ihtiyaç duyarsanız maddi konuda endişe duymanıza gerek olmadığı anlamına gelmektedir. İngiltereye gittiğiniz zaman yerel olarak ya da üniversitede bir doktora kayıt yaptırmanız yeterli olacaktır.

Kariyerinizi Geliştirin

Birleşik Krallıktaki eğitim ve akademik standartlar işverenler tarafından dünya çapında tanınmaktadır. Öğrenciler, yurt dışında kariyer yapma imkanına sahip olmanın yanı sıra İngilterede çalışma fırsatına sahip olurlar.

İngiltere Dil Okulu Ücretleri

İngiltere dil okullarında eğitim almayı düşünen öğrenciler için ücret konusundaki en önemli unsurlardan biri tercih edecekleri okulun bulunduğu bölge ve verdiği eğitimin kalitesidir. Tercih ettiğiniz okulun bölgesi ve eğitiminin kalitesi ücret bakımından oldukça önemlidir. Bütçenize en uygun dil okulunu seçmek için hemen bizimle iletişime geçin.

İngilterede bulunan dil okulları yılın belli dönemlerinde eğitim ücretlerinde kampanyalar yapmaktadır. Belli oranlarda indirim yapan okulların bu fırsatlarından faydalanmak için daha fazla vakit kaybetmeyin. Uzman kadromuzla size destek olmak için yanınızdayız.

https://alternatifecs.com/ingiltere-dil-okullari/

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenler bu sefer Çayırova'dan seslendi: Emekçilerin kayıpları giderilmeli
Öğretmenler bu sefer Çayırova'dan seslendi: Emekçilerin kayıpları giderilmeli
Eğitim İş Sakarya Şubesi üyeleri piknikte buluştu
Eğitim İş Sakarya Şubesi üyeleri piknikte buluştu