ÖĞRETİCİ: MEMUR VE EMEKLİLERİ ENFLASYON KARŞISINDA EZİLDİ

BASK Genel Sekreteri ve Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ Mart ayı enflasyon verileri ile ilgili açıklamalarda bulundu. Açıklamaları şöyle;

ÖĞRETİCİ: MEMUR VE EMEKLİLERİ ENFLASYON KARŞISINDA EZİLDİ
ÖĞRETİCİ: MEMUR VE EMEKLİLERİ ENFLASYON KARŞISINDA EZİLDİ Admin

 

 

BASK Genel Sekreteri ve Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ Mart ayı enflasyon verileri ile ilgili açıklamalarda bulundu. Açıklamaları şöyle;

TÜİK tarafından açıklanan rakamlara göre, Mart ayında enflasyon (TÜFE) % 5.46 artmıştır. Böylelikle 2022 yılının ilk üç ayındaki (Ocak-Şubat-Mart) TÜFE artışı kümülatif  % 22.79’dur.

2022 yılının ilk altı ayı için kamu görevlilerine reva görülen artış SADECE %7.5 iken, ilk üç aylık enflasyon oranı % 22.79’ dur. Kamu görevlileri ve emeklileri şimdiden %15.29 alacaklıdır.

Kaldı ki TUİK’in açıkladığı verilerin sahadaki gerçeklerle uyuşmadığı, bağımsız farklı kuruluşların enflasyonu daha yüksek olarak açıkladığı da bilinmektedir.

Tüm bu nedenlerle kamu görevlileri ve emeklileri için altı aylık dilimler ile verilecek olan enflasyon kayıpları aylık olarak karşılanmalıdır. Bu kayıpların haricinde yıllardır alım gücü düşen sabit gelirliler için EK ZAM şarttır!

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 Mayıs’ın 103. Yıl Dönümü Kutlu Olsun
19 Mayıs’ın 103. Yıl Dönümü Kutlu Olsun
EĞİTİM İŞ: MEB, İÇİ BOŞ BİR MESLEK KANUNU’NDAN SONRA  BELİRSİZLİKLERLE DOLU BİR YÖNETMELİK YAYINLADI
EĞİTİM İŞ: MEB, İÇİ BOŞ BİR MESLEK KANUNU’NDAN SONRA BELİRSİZLİKLERLE DOLU BİR YÖNETMELİK YAYINLADI