EĞİTİM İŞ İŞYERİ TEMSİLCİLİĞİ REKOR PROMOSYON ANLAŞMASINA İMZA ATTI

Eğitim İş'in yetili olduğu İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsünde rekor maaş promosyonu anlaşması imzalandı.

EĞİTİM İŞ İŞYERİ TEMSİLCİLİĞİ REKOR PROMOSYON ANLAŞMASINA İMZA ATTI
EĞİTİM İŞ İŞYERİ TEMSİLCİLİĞİ REKOR PROMOSYON ANLAŞMASINA İMZA ATTI Admin

Eğitim İş Sendikasından yapılan açıklamada;

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde 1140 akademik ve idari personeli ilgilendiren maaş promosyon ihalesi, 28 Mart 2022 tarihinde Rektör Prof. Dr. Yusuf Baran, Genel Sekreter Barış Alamdar, daire başkanları ve yetkili sendika olarak İzmir 4 No’lu Yükseköğretim Şubemizin temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşti.
12  bankanın katıldığı ve oldukça çekişmeli ilerleyen promosyon ihalesinde en yüksek teklif sahibi İş Bankası Urla Şubesi oldu. İş Bankası'nın 17350 TL'lik son teklifi İzmir 4 No’lu Şube Temsilcilerimizin ısrarı sonucu 17 bin 500 TL'ye tamamlandı.
İhale sonucunda 48 ay boyunca personel başına aylık 364 TL ile Türkiye rekoru kırıldı. Toplamda 17 bin 500 TL tüm personele eşit ve tek seferde 15 Mayıs 2022’de ödenecek.
İYTE İşyeri Temsilcilik Başkanımız Cengiz Duyuk yetkili sendika olarak ihale sonrası yaptığı açıklamada, “Kamu kurumlarında son 6 ay içerisinde yapılmış olan maaş promosyon ihalelerinden derlediğimiz veriler ışığında İYTE personelinin ortalamanın çok üzerinde ve hak ettiği promosyon rakamını yakaladığına inanıyorum. Bu süreçte veri alışverişi hususunda paydaş olarak birlikte hareket ettiğimiz rektörümüz Prof. Dr. Yusuf Baran’a iş görenden yana tavrından dolayı teşekkürlerimi sunarım. İYTE personeline hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.
Eğitim-İş çatısı altında örgütlenmenin öneminin vurgulandığı İYTE'de ihale sonucu personel tarafından mutlulukla karşılandı. 
Eğitim-İş’in yetkili olduğu her yerde, eğitim emekçilerinin haklarının savunucusu olmaya ve yeni kazanımlar elde etmeye devam edeceğiz.

eğitim iş izmir izmir 4 nolu şube yükseköğretim şubesi izmir yüksek teknoloji enstitüsü maaş promosyon rekor promosyon eğitim iş rekor promosyon yetkili sendika rekor promosyon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenler bu sefer Çayırova'dan seslendi: Emekçilerin kayıpları giderilmeli
Öğretmenler bu sefer Çayırova'dan seslendi: Emekçilerin kayıpları giderilmeli
Eğitim İş Sakarya Şubesi üyeleri piknikte buluştu
Eğitim İş Sakarya Şubesi üyeleri piknikte buluştu