3600 EK GÖSTERGE TOPLANTISINDAN BEKLENEN AÇIKLAMA GELMEDİ

3600 ek gösterge topaltısı bugün yapıldı.

3600 EK GÖSTERGE TOPLANTISINDAN BEKLENEN AÇIKLAMA GELMEDİ
3600 EK GÖSTERGE TOPLANTISINDAN BEKLENEN AÇIKLAMA GELMEDİ Admin

3600 ek gösterge düzenlemesi için yapılan ikinci toplantıda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yetkilileri, Memur-Sen'den 11 sendika temsilcisiyle bir araya geldi.
Milyonlarca memur ve memur emeklisini yakından ilgilendiren 3600 ek gösterge düzenlemesine yönelik çalışmalar sürüyor.

Düzenlemeyle ilgili ikinci toplantıda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yetkilileri ile Memur-Sen'den 11 sendika temsilcisiyle gerçekleştirildi. Toplantı yaşlaşık 1 saat sürdü. 

3600 ek gösterge nedir, kimleri kapsıyor? 3600 ek gösterge maaşları nasıl etkileyecek?
Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, toplantı sonrası yaptığı açıklamada, "Emekli maaş ve ikramiyelerine dokunacak şekilde bir yaklaşımı kamu tarafıyla paylaştık" dedi. Yalçın, 3'üncü toplantının ise, 10 Mayıs'ta yapılacağını söyledi:

“İkinci toplantıda bugün ek göstergenin çerçevesi nasıl olmalı konusunda teknik tartışmalar yapıldı. Kamudaki personel sistematiği içerisinde ek gösterge sistematiğini dikkate alarak tüm kamu çalışanlarının bunun içerisinde kendini bulacağı bir geniş çerçevede tazminat yansıtma oranlarını da yükselterek esasa olan emekli maaşlarını ve emekli ikramiyelerine dokunacak şekilde bir memnuniyet üretme konusunda temel yaklaşımımızı hizmet kolları bazlı genel bazlı kamu tarafıyla paylaştık."

Düzenleme polis, hemşire, din görevlileri dahil birçok meslek grubunu kapsayacak. Belli bir takvim içerisinde devam edecek görüşmelerde sosyal taraflar taleplerini iletecek. Öneriler değerlendirilecek, çalışmalar masaya yatırılacak.

Memur maaşlarına ve emekli ikramiyelerine etki edecek

Düzenleme ile memurların ekonomik iyileşmesine, sosyal refahına katkıda bulunulması amaçlanıyor.

3600 ek gösterge memur maaşlarına, emekli aylıklarına ve emekli ikramiyelerine etki edecek.

Bu yıl içinde hayata geçirilmesi hedeflenen düzenleme hakkında ilk toplantı 16 Şubat'ta yapılmıştı. 

Ek Gösterge Komisyonu 3. Toplantısını 10 Mayıs’ta Yapacak

Bakanlıkta yapılan görüşmenin ardından açıklamada bulunan Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, ek gösterge komisyonunun 10 Mayıs’ta tekrar bir araya geleceğini söyleyerek “Ek gösterge çalışmasının ikinci toplantısını bugün gerçekleştirdik. İlk toplantıda kamu idaresi tarafından mevcut personel sayıları ve ek gösterge sistemine ilişkin verilerin yer aldığı bir sunum yapılmıştı. Bugünkü toplantıda, ek göstergelere yönelik düzenlemenin bütün kamu görevlilerini kapsamasını ve tazminat yansıtma oranlarına ilişkin adaletsizliğin giderilmesi gerektiğini aktardık. 10 Mayıs’a kadar karşılıklı çalışmamız kesintisiz devam edecek” ifadelerini kullandı.

Memur-Sen ve bağlı sendikalar olarak kamu görevlilerinin beklentilerini karşılamak üzere görüşmelerin bu sürede devam edeceğini vurgulayan Yalçın, 10 Mayıs'ta ek gösterge ve tazminat yansıtma oranlarına ilişkin taslak oluşmasını beklediklerini ifade etti.

3600 EK GÖSTERGE MEMUR MEMURSEN ÇALIŞMA BAKANLIĞI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenler bu sefer Çayırova'dan seslendi: Emekçilerin kayıpları giderilmeli
Öğretmenler bu sefer Çayırova'dan seslendi: Emekçilerin kayıpları giderilmeli
Eğitim İş Sakarya Şubesi üyeleri piknikte buluştu
Eğitim İş Sakarya Şubesi üyeleri piknikte buluştu