ÖĞRETİCİ: PROJE OKULLARI KEYFİLİĞİ SON BULSUN!

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ proje okulları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Açıklamaları şöyle;

ÖĞRETİCİ: PROJE OKULLARI KEYFİLİĞİ SON BULSUN!
ÖĞRETİCİ: PROJE OKULLARI KEYFİLİĞİ SON BULSUN! Admin

 

Proje okullarına öğretmen atama, yönetici görevlendirme işlemleri başlamıştır. Bilindiği gibi Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumları için ayrı bir yönetmelik bulunmakta ve bu yönetmelik çerçevesinde yönetici ve öğretmen görevlendirmesi yapılmaktadır. Ülkemizin en yüksek puana sahip öğrencilerinin eğitim alacağı ve önemli projelerin yapılacağı maksadıyla 2014 yılında hayata geçirilen proje okulları beklentileri karşılamaktan uzaktır.

Proje okullarında görev yapan yönetici ve öğretmenlerin başka okullara gönderilmesi, yerine bakanlık tarafından yönetici ve öğretmen görevlendirilmesi bu okullardaki başarıyı ne kadar artırmıştır?

Bu okullardaki yöneticilerin çok büyük bir kısmının belirli bir sendika üyesi olduğu, yine bu okullarda görev yapan öğretmenlerin de bir sendika üyesi olmaya zorlandığı zaten bilinmektedir. Proje okullarının bu keyfiliği çalışma barışını bozmaktadır.

Mevcut yönetmeliğe dahi uyulmadığı, bu okullarda kimlerin nasıl idareci olacağı yazmasına rağmen yönetmelik dışı görevlendirmelerin yapıldığı bilinmektedir. Gerek idari, gerek öğretmenler arasında çalışma barışını bozan bu yanlış uygulama ortadan kaldırılmalı, geçmişte uygulanan belirli şartları taşıyan meslektaşlarımızın bu okullarda çalışmasının önü açılmalı; bu okulların yöneticileri de sınavla alınmalıdır.

Anadolu Eğitim Sendikası Basın Sekreterliği

 

anadolu eğitim sen proje okulları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenler bu sefer Çayırova'dan seslendi: Emekçilerin kayıpları giderilmeli
Öğretmenler bu sefer Çayırova'dan seslendi: Emekçilerin kayıpları giderilmeli
Eğitim İş Sakarya Şubesi üyeleri piknikte buluştu
Eğitim İş Sakarya Şubesi üyeleri piknikte buluştu