Yaşasın Eğitim-İş, yaşasın Birleşik Kamu-İş, yaşasın örgütlü ve onurlu mücadelemiz

Eğitim-İş (Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası) Çaycuma Temsilcilik Başkanı Cem Atasun Bayraktar, Eğitim-İş sendikası genel merkezlerince tüm eğitim emekçileri adına gerçekleştirilen çalışmalar üzerine açıklamalarda bulundu.

Yaşasın Eğitim-İş, yaşasın Birleşik Kamu-İş, yaşasın örgütlü ve onurlu mücadelemiz
Yaşasın Eğitim-İş, yaşasın Birleşik Kamu-İş, yaşasın örgütlü ve onurlu mücadelemiz Admin

"Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okul ve kurumlarda çalışan 4/B’li sözleşmeli personelin 2,5 puanlık refah payı hesaplamalarının 07.03.2022 tarihi itibariyle hala yapılamamış olması nedeniyle mağdur edilmişlerdir.
Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan, konuyla ilgili eğitim çalışanlarının mağduriyetinin giderilmesi ve kamuoyuna yaşanılan gecikmelerle ilgili gerekli açıklamanın yapılmasını istedik.

BİLSEM sınavlarında, öğretmenlerin ve öğrencilerin mağdur olmamaları, yapılacak çok önemli tanılama sınavlarının sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi için;
1-    Sınavlarda her bir oturumda her bir grup için görevlendirilecek öğretmen sayısının en az ikiye çıkarılması,
2-    Sınavda görev alacak öğretmenlerin her grup çalışmasının bir oturum olarak kabul edilerek ek ders ücretlerinin 2 oturum değil 4 oturum üzerinden ödenmesini, Milli Eğitim Bakanlığı'ndan talep ettik.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı eğitim kurumlarında görev yapan tüm eğitim çalışanlarının unvanlarına bakılmaksızın giyecek yardımının yazlık ve kışlık olacak şekilde görevin gerektirdiği nitelik ve şartlara uygun olarak hiçbir yasal kesintiye uğramadan nakdi olarak ödenmesini, Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan talep ettik.

 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan, Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) için yayımlanan ve sınav başvuru süresi biten kılavuzun yeniden yayımlanmasını, sınava başvuracak adaylardan herhangi bir sınav ücretinin alınmamasını, özgül öğrenme güçlüğü ve yaygın gelişimsel bozukluk tanısı olan bireylere yönelik, özel eğitim de bireysellik ilkesi göz önünde bulundurularak, sınav ek süresinin yanında, sınav ortamına ve soru tiplerine yönelik düzenlemelerin, alanında uzman kişilerin değerlendirmesi sonucu yapılmasını istedik.

 

01.03.2022 tarih ve 31765 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren "Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Müfettişleri Yönetmeliği’nde yer alan;

-kayırmacılık ve torpilin engellenemediği sözlü sınav uygulamasına,
-öğretmenlere öngörülen 8 yıl kıdem ile birlikte 35 yaşı koşulunun getirilerek fiilen müfettiş olmalarının engellenmesine,
-kariyer ve liyakat ilkelerine aykırı şekilde, hiçbir somut kriter öngörülmeksizin grup başkanı ve eğitim müfettişleri başkan yardımcılarının görevlendirilmesine ilişkin hükümlerin iptali amacı ile Sendikamızca Danıştay nezdinde dava açılmıştır" bilgilerine yer verdi.

Bayraktar, "Eğitim-İş sendikamız yurt genelinde giderek büyümekte ve üyelerinin güvenini sağlamış büyük bir ailedir. Tüm eğitim emekçilerinin özlük, sosyal ve ekonomik haklarını savunmak için, çağdaş, laik, bilimsel ve kamusal eğitim anlayışıyla ilkelerimiz doğrultusunda yurdun dört bir tarafında çalışmaktayız. Bizler gücümüzü doğrudan üyelerimizden alıyor ve üyelerimize karşı sorumluluğumuzun bilinci ile çalışıyoruz. Yaşasın Eğitim-İş, yaşasın Birleşik Kamu-İş, yaşasın örgütlü ve onurlu mücadelemiz" ifadelerinde bulundu.

Eğitim iş Çaycuma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenler bu sefer Çayırova'dan seslendi: Emekçilerin kayıpları giderilmeli
Öğretmenler bu sefer Çayırova'dan seslendi: Emekçilerin kayıpları giderilmeli
Eğitim İş Sakarya Şubesi üyeleri piknikte buluştu
Eğitim İş Sakarya Şubesi üyeleri piknikte buluştu