EĞİTİM İŞ:TÜRK BAYRAĞI VE ATATÜRK POSTERİNE ALERJİSİ OLANLARA YARGIDAN TOKAT

Eğitim İş sendikası Genel Merkezinden yapılan yazılı açıklamada şu açıklamalar yapıldı

EĞİTİM İŞ:TÜRK BAYRAĞI VE ATATÜRK POSTERİNE ALERJİSİ OLANLARA YARGIDAN TOKAT
EĞİTİM İŞ:TÜRK BAYRAĞI VE ATATÜRK POSTERİNE ALERJİSİ OLANLARA YARGIDAN TOKAT Admin

Eğitim Iş'ten yapılan açıklamada;Tekirdağ Şube Başkanımız Barış Özer, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesinde 22 Nisan 2020 günü Süleymanpaşa'daki okulları gezerek Türk Bayrağı ve Atatürk posteri asılıp asılmadığını kontrolünü yapmış aynı gün bayrak asmayan okulların listesini sosyal medya hesabından paylaşmıştı. Ancak yavuz hırsız ev sahibini bastırır misali, Bayrak asmayan okul müdürlerine değil, bu durumu "Milli mücadele Cumhuriyet, Bayrak ve Atatürk düsmanlarıyla yürütülemez." sözleriyle ifşa eden Şube Başkanımız hakkında soruşturma açılmış ve disiplin cezası verilmişti. 

Genel Merkez Hukuk Büromuzca bu cezanın iptali için açılan davada mahkeme; Şube Başkanımızın eyleminin sendikal faaliyet kapsamında olduğu ve sözlerinin de bir suç oluşturmadığı gerekçesiyle cezanın iptaline karar vermiştir. 

Bu kararın en başta okul idarecilerine örnek olmasını diliyoruz. Milli bayramlar ve kurtuluş günleri konusunda en yüksek düzeyde hassasiyeti göstererek layıkıyla gereğini yapmalarını, okullarımızın bu günlerde Türk Bayrakları ve Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK posterleriyle donatılmış şekilde gerçek anlamda bayram coşkusunu yaşamasını bekliyoruz. 

Eğitim-İş olarak bundan sonrada da yine konunun takipçisi olacağımızın, Atatürk ve Türk Bayrağı alerjisi olanların peşini bırakmayacağımızın bilinmesini istiyoruz. 

Karar için tıklayınız

Eğitim iş Atatürk Türk Bayrağı okul bayram
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 Mayıs’ın 103. Yıl Dönümü Kutlu Olsun
19 Mayıs’ın 103. Yıl Dönümü Kutlu Olsun
EĞİTİM İŞ: MEB, İÇİ BOŞ BİR MESLEK KANUNU’NDAN SONRA  BELİRSİZLİKLERLE DOLU BİR YÖNETMELİK YAYINLADI
EĞİTİM İŞ: MEB, İÇİ BOŞ BİR MESLEK KANUNU’NDAN SONRA BELİRSİZLİKLERLE DOLU BİR YÖNETMELİK YAYINLADI