BİRLEŞİK KAMU İŞ YOKSULLUK VE FUKARALIĞA DUR DEMEK İÇİN ISPARTA’DA EYLEM YAPTI

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu “Yoksulluk ve Fukaralık Politikalarına Dur!” sloganı ile başlayan eylem planın ilk durağını Isparta’da gerçekleştirdi.

BİRLEŞİK KAMU İŞ YOKSULLUK VE FUKARALIĞA DUR DEMEK İÇİN  ISPARTA’DA  EYLEM YAPTI
BİRLEŞİK KAMU İŞ YOKSULLUK VE FUKARALIĞA DUR DEMEK İÇİN  ISPARTA’DA  EYLEM YAPTI Admin

Birleşik kamu İş Konfederasyonundan yapılan yazılı açıkalmada;

"Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu olarak “Yoksulluk ve Fukaralık Politikalarına Dur!” sloganı ile başlayan eylem planımızın ilk durağını Isparta’da gerçekleştirdik.

Eylemde 2022 yılında yapılan yetersiz zamların daha ilk aydan enflasyon ve hayat pahalılığında eridiği vurgulandı.

Kamu Emekçilerinin insani bir şekilde hayat süremediği ifade edilen basın açıklamasında hükümete acil bir eylem planı yapması için çağrı yapıldı.

Gıda, elektrik, akaryakıt, kira fiyatlarında fahiş artışlarla yaşayabilmek artık mümkün değildir.

Yoğun katılımın gerçekleştiği basın açıklamasında, yerel haktan çok sayıda çiftçilikle ve hayvancılıkla geçimini sağlanmakta zorlanan yurttaşlar destek verdi. Geçimini sağlamak için üretip yetiştirdikleri hayvanlarını, ödeyemedikleri faturalarını alıp basın açıklamasına koşan yurttaşlar “Artık Bıktık Geçinemiyoruz Bir An Önce Çare Bulunsun” haykırışında bulundu.

Basın açıklamasında önce Eğitim-İş Isparta İl Temsilcisi Mehmet Akif Nalbant konuşmasını kamuoyuna aktarırken, “Biliyoruz ki ülkemiz son aylarda halkımız en temel ihtiyaçları olan elektrik, doğalgaz, su faturalarına yapılan zamlarla kasıp kavruluyor. Bizler, Birleşik Kamu-İş Konfederasyonuna bağlı iş kolları olarak; tüm emekçilerin sesi olmak için hükümetin yoksulluk ve fukaralık politikalarına dur demek için bugün burada toplandık. Milletimizin, emekçilerimizin sesi olmak bu sesi Isparta’dan tüm ülkemize duyurmak için bu basın açıklamasını yapıyoruz” ifadelerini kullanırken, Birleşik kamu-İş Genel Başkanı’nı konuşmasını yapmak üzere davet etti.

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Balık, yapmış olduğu basın açıklamasında, “yeni yılda verilen zam oranları ile hayat pahalılığı ve enflasyon karşısında artık dayanacak gücümüz kalmadı acilen insani yaşam şartlarını sağlayabilecek düzeyde enflasyon oranına göre aylık zam istiyoruz” dedi.

Ayrıca Balık yaptığı konuşmanın devamında, memleketin ekonomik durumunun günden güne kötüye gittiğini rakamlarla ifade ederken. Tüm yaşamsal malzemelerin ana kalemi olan elektrik ve doğalgaz zamlarının devletten çok düşük rakamlarla alıp, vatandaşa kat kat pahalıya satan beşli çetenin ekonominin dar boğaza girmesindeki en önemi etken olduğunu ve acilen kamulaştırma yapılması gerektiğini ifade etti.

Son olarak eylemlerin Isparta’da başladığını bu düzen değişene kadar da devam edeceğini ifade eden Balık, 5 Mart’ta Edirne’de eylemlere devam edileceğini ifade etti.

Kürsüde Genel Başkan Mehmet Balık’la yan yana duran tarım ve hayvancılıkla geçimlerini sürdürmeye çalışan köylülerimiz “artık yeter geçinemiyoruz yem, mazot, elektrik her şey fiyatları çok pahalı hiçbir şeye yetişemiyoruz açız, torunlarımız gelecek diye korkuyoruz bir şey isterler de alamayız diye torunlarımızı göremiyoruz. Gerçi artık torunlarımızda her şeyin farkında bir şey isteyemiyorlar diye isyan etti.”

19 Şubat’ta Isparta’da başlayan “Yoksulluk ve Fukaralık politikalarına Dur” eylemleri ikinci olarak 5 Mart’ta Edirne’de yapılacak olup, hak ettiğimiz yaşam şartlarına ulaşana kadar devam edecektir. Tüm yurttaşlarımızı bizimle birlikte direnmeye davet ediyoruz" denildi.

birleşik kamu iş konfederasyon ısparta yoksulluk fukaralık mehmet balık
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 Mayıs’ın 103. Yıl Dönümü Kutlu Olsun
19 Mayıs’ın 103. Yıl Dönümü Kutlu Olsun
EĞİTİM İŞ: MEB, İÇİ BOŞ BİR MESLEK KANUNU’NDAN SONRA  BELİRSİZLİKLERLE DOLU BİR YÖNETMELİK YAYINLADI
EĞİTİM İŞ: MEB, İÇİ BOŞ BİR MESLEK KANUNU’NDAN SONRA BELİRSİZLİKLERLE DOLU BİR YÖNETMELİK YAYINLADI