MEB ŞUBE MÜDÜRÜ İL BAŞKANI OLDU

Eğitim sendikaları arasına Hürriyetçi Eğitim Sen adında yeni bir sendika katıldı

MEB ŞUBE MÜDÜRÜ İL BAŞKANI OLDU
MEB ŞUBE MÜDÜRÜ İL BAŞKANI OLDU Admin

Eğitim sendikaları arasına Hürriyetçi Eğitim Sen adında yeni bir sendika katıldı. Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yapan Serdar Gündüz, Hürriyetçi Eğitim Sendikası Genel Merkezi tarafından Ağrı İl Temsilcisi olarak görevlendirildi.

Ağrı İl M.E.M. Şube Müdürü Serdar Gündüz'ün özgeçmişi şöyle:

1982 Konya doğumlu olan Serdar GÜNDÜZ, 2020 yılında Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Şube Müdürü olarak atanmıştır. Atatürk Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Mezunu olan Serdar GÜNDÜZ Hasan Kalyoncu Üniversitesinde Eğitim Yönetimi alanında Yüksek Lisans yapmıştır. Ayrıca Anadolu Üniversitesi Yerel Yönetimler önlisans ve Uluslararası İlişkiler lisans mezunudur. Öğretmenlik mesleğine başladığı İstanbul´da ve Kahramanmaraş´ta Okul Müdürlüğü görevinde bulunmuştur. İki farklı akademik çalışmasını İstanbul Ticaret Üniversitesi Eğitim Teknolojileri Kongresinde ve Yıldız Teknik Üniversitesinde düzenlenen Eğitim Denetimi Kongresinde bildiri olarak sunmuştur. Başarılı çalışmalarından ötürü çok sayıda teşekkür, takdir ve başarı belgesiyle taltif edilmiştir. Otuzun üzerinde hizmet içi eğitime katılmış olan Serdar GÜNDÜZ evli ve iki çocuk babasıdır. 

SENDİKANIN MANİFESTOSU

"Fikri hür, vicdanı hür, İrfanı hür" bir anlayışla bağımsız sendikacılık yapmayı vazgeçilmez ilke olarak benimsedik. Hür ve eleştirel düşünceyi özümseyen, çok sesliliğe saygıyı garanti altına alan çalışmalar için varız. Tüm eğitim çalışanlarının ekonomik, sosyal, kültürel ve mesleki kazanımları ile hak ve menfaatlerini koruyup geliştirmeyi amaçlıyoruz. Çalışma hayatında emektir en yüce değer ve onun da temeli liyakattir anlayışındayız.

Çalışanların insan onuruna yaraşır bir yaşantıya kavuşması için etik ilkelere uygun her türlü mücadeleden yanayız. Eğitimde imkân ve fırsat eşitliği ile Bakanlığın başındaki 'Milli' takısı yalnızca yazıdan ibaret olmamalıdır, bütünüyle uygulamada olmalıdır kararlılığındayız. Sendikacılığın zaaflar üzerine kurulmasına, ayrımcılığın ve ötekileştirmenin teşkilatlanma yöntemi olarak kullanılmasına karşıyız. Hiçbir şekilde siyasetin güdümünde olmayacağız, siyaset mahfilini ancak çalışanın sesini duyurma ve hak arama mecrası olarak görme tarafındayız.

Başkalarında yanlış gördüklerimiz ve eleştirdiklerimizi yapma tekrarına düşmeyecek bir sistem oluşturma iddiasındayız. Kişilerin ve kurumların ilkeleri gölgelemediği bir kadro hareketi başlatıyoruz. Hürriyetçilik her noktada şiarımızdır. Zira özgürlük de, irade beyanı da kutsaldır. Mücadelemiz memurun vicdanının yansıra cüzdanının da hür olması mücadelesidir. Düşüncenin gümrük denetçiliği bindiğimiz dalı kesmektir. Dijital dönüşüm sürecini okumak farklı fikirlerin bereketini toplumsal faydaya katabilmekle mümkün olur. Aslolan millettir, devlet dahil tüm kurumlar milletin devamlılığı ve refahı içindir. Uygarlık da örgütlü mücadelenin tohumları arasında yeşerir. Hayat hakkın mücadele azmin kadardır. Tüzüğümüz mücadelemizin manifestosudur. Sizleri örgütlenme hürriyetine çağırıyoruz; ant olsun özgürlüğe...

Hürriyetçi Eğitm sen
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenler bu sefer Çayırova'dan seslendi: Emekçilerin kayıpları giderilmeli
Öğretmenler bu sefer Çayırova'dan seslendi: Emekçilerin kayıpları giderilmeli
Eğitim İş Sakarya Şubesi üyeleri piknikte buluştu
Eğitim İş Sakarya Şubesi üyeleri piknikte buluştu