OKULLARA KAR TATİLİ OLAN İLLER

Ülke genelinde devam eden kar yağışı nedeniyle eğitim öğretime ara verildi. Meteoroloji'nin yaptığı uyarılar ardından öğrenciler ve veliler, kar tatili olan illerin listesini inceliyor. Konya'da yoğun kar ve buzlanma nedeniyle 12 ilçede bugün yüz yüze eğitime ara verildi.

OKULLARA  KAR TATİLİ OLAN İLLER
OKULLARA  KAR TATİLİ OLAN İLLER Admin

Okulların bugün nerelerde tatil olduğu valiliklerin açıklamaları ile belli oldu. Yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle önlem alan valilikler eğitim öğretime ara vermeye devam ediyor. Kar yağışı devam ederken valiliklerden peş peşe kar tatili duyuruları geldi. Yapılan son dakika açıklamaya göre Konya, Ağrı ve Kayseri'de eğitim öğretime cuma günü için ara verildi. Hakkari’de de olumsuz hava koşulları nedeniyle il merkezi ile Yüksekova ilçesinde taşımalı eğitime yapılmayacak. Öte yandan kar yağışının etkili olduğu Iğdır, Aksaray ve Niğde'de de okullar 1 gün tatil edildi.

Ağrı merkez, Eleşkirt, Hamur ve Taşlıçay ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları sebebiyle Ağrı merkez, Eleşkirt, Hamur ve Taşlıçay ilçeleri ile bağlı köylerdeki tüm okullarda eğitim öğretime 11 Şubat'ta ara verildiği bildirildi.

Valilik açıklamasında, kamu kurumlarında çalışan hamile ve engelli personelin de 1 gün süreyle izinli sayılacağı ifade edildi.

Kar tatili okullar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 Mayıs’ın 103. Yıl Dönümü Kutlu Olsun
19 Mayıs’ın 103. Yıl Dönümü Kutlu Olsun
EĞİTİM İŞ: MEB, İÇİ BOŞ BİR MESLEK KANUNU’NDAN SONRA  BELİRSİZLİKLERLE DOLU BİR YÖNETMELİK YAYINLADI
EĞİTİM İŞ: MEB, İÇİ BOŞ BİR MESLEK KANUNU’NDAN SONRA BELİRSİZLİKLERLE DOLU BİR YÖNETMELİK YAYINLADI