BUNU DA GÖRDÜK! ATATÜRK GÖRSELİ SORUŞTURMA DOSYASINDA

Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğünde görevli bir memur ile ilgili yürütülen soruşturma dosyasında sosyal medya hesabından paylaştığı “Yolun Yolumuzdur” yazan Mustafa Kemal Atatürk görseli yer aldı.

BUNU DA GÖRDÜK! ATATÜRK GÖRSELİ SORUŞTURMA DOSYASINDA
BUNU DA GÖRDÜK! ATATÜRK GÖRSELİ SORUŞTURMA DOSYASINDA Admin

Odatv de yer alan habere göre,Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğünde görevli bir memur ile ilgili yürütülen soruşturma dosyasında sosyal medya hesabından paylaştığı “Yolun Yolumuzdur” yazan Mustafa Kemal Atatürk görseli yer aldı.

Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü, bir memurun sosyal medya paylaşımları nedeniyle soruşturma başlattı. Görevlendirilen müfettişler, memurun Atatürk fotoğrafını paylaşıp “Yolun yolumuz” yazmasını da soruşturma dosyasına taşıyıp soru yöneltti. Odatv, soruşturmadaki Atatürk skandalını Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe’ye sordu. 

Gaziantep, Şahinbey Belediye Meclis Üyesi Uğur Kalkan, Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı bir memurun sosyal medya paylaşımları üzerinden yürüyen soruşturmasındaki Atatürk sorusunu gündeme getirdi. 

CHP'li Uğur Kalkan, sosyal medyada olayı şöyle anlattı: 

“Resimde ‘Yolun Yolumuz’ yazıyor. Gaziantep'te bir memurun soruşturmasında diğer paylaşımlarla beraber bu paylaşım da dosyadaydı ve bunu paylaşmışsın diye soruldu. Müdür Yasin Tepe bu paylaşımın da olduğu dosya için Vali ve yardımcısından olur aldı. Paylaşımlarla ilgili bir soruşturma yapılabilir. Suç varsa ceza da verilebilir. Atatürk resmi ve üzerindeki yazı sizi neden rahatsız etti acaba? Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü olan şahıs bu paylaşım, bu soruşturma dosyasına nasıl girdi?”

İşte soruşturma dosyasına giren o mesaj: 

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ODATV’YE KONUŞTU

Odatv, memura yönelik soruşturmanın ayrıntılarını öğrenmek için Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe’ye ulaştı.  Müdür Yasin Tepe, memurun kurumdaki başka memurla ilgili soysal medyada paylaşımlarda bulunduğunu, asıl olarak soruşturmanın bu kişileri hedef alan mesajlar nedeniyle başladığını ifade etti. Odatv’nin müfettişlerin neden Atatürk paylaşımını soruşturma konusu yaptığını sorması üzerine ise Yasin Tepe, şunları söyledi: “Müfettişler, soruşturma konusu sosyal medya hesabının memura ait olup olmadığını tespit etmek için bu soruyu yöneltmişler.” 

Yasin Tepe, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu lideri olan Atatürk’le kimsenin sorunu olamayacağını belirterek soruşturmaya konu edilmesini de doğru bulmadığını ifade etti. 

İşte müfettişlerin yönelttiği Atatürk sorusu: 

Caner Taşpınar

Odatv.com

Gaziantep Mustafa Kemal Atatürk
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 Mayıs’ın 103. Yıl Dönümü Kutlu Olsun
19 Mayıs’ın 103. Yıl Dönümü Kutlu Olsun
EĞİTİM İŞ: MEB, İÇİ BOŞ BİR MESLEK KANUNU’NDAN SONRA  BELİRSİZLİKLERLE DOLU BİR YÖNETMELİK YAYINLADI
EĞİTİM İŞ: MEB, İÇİ BOŞ BİR MESLEK KANUNU’NDAN SONRA BELİRSİZLİKLERLE DOLU BİR YÖNETMELİK YAYINLADI