YARIYIL TATİLİ UZATILACAK MI? CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇIKLADI

Yarıyıl Tatili Uzatılacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Flaş Yüz Yüze Açıklaması!

YARIYIL TATİLİ UZATILACAK MI? CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇIKLADI
YARIYIL TATİLİ UZATILACAK MI? CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇIKLADI Admin

Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

Eğitim öğretim ordumuzu genişletiyoruz. Salgın sürecinde eğitimin kesintisiz devam etmesi noktasında ciddi bir avantaj daha devam edeceğiz. Çocuklarımızın okul ortamından uzaklaşmaması için her çabayı gösteriyoruz. İlk dönemi salgına rağmen başarılı şekilde tamamladık. Bu salgın sürecinde bazı sıkıntılarla, zorluklarla, engellemelerle karşılaştık. Milletle ve milletin gündemiyle bağı olmayan kimi çevrelerin haksız, abartılı eleştirilerine maruz kaldık. Sürekli karamsarlık aşılayanlar, bu süreci sabote etmeye çalıştılar. Sosyal medyayı da kullanarak hayal ürünleriyle insanları yanlış yönlendirmeye çalıştıları.

Salgının yol açtığı meşakkatlere rağmen eğitim faaliyetlerini ülke çapında kesintisiz sürdürebilen birkaç devletten biri olduk.

Yüz yüze eğitim konusundaki net duruşumuzun milletimiz tarafından da büyük bir takdirle karşılandığını görüyoruz. İnşallah eğitim-öğretim senemizin ikinci dönemini de kesintisiz bir şekilde tamamlayacağımıza inanıyorum.

Eğitim için harcadığımız her kuruş ülkemize yapılan en büyük yatırımdır. 

Bütçelerimizde en yüksek payı daima eğitime ayırdık. 2002'de milli eğitim bütçesi 7,5 milyar lira iken, 2022'de bu rakam YÖK dahil 274 milyar lirayı aştı.

Derslik sayımızı 343 binden 607 bin seviyesine taşıdık. Öğretmenlerimize en geniş imkanları sağlamak için özel çaba harcadık.  Salgın döneminde Türkiye eğitime erişimde hassasiyeti de öne çıkan diğer ülkelere fark attı. Onların kesintiye gittiği dönemde biz yeni öğretmen alımlarımızı sürdürdük. Son 19 yılda 729 bin 487 öğretmenin atamasını yapmış oluyoruz bugünle. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan yarıyıl tatili yüz yüze eğitim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 Mayıs’ın 103. Yıl Dönümü Kutlu Olsun
19 Mayıs’ın 103. Yıl Dönümü Kutlu Olsun
EĞİTİM İŞ: MEB, İÇİ BOŞ BİR MESLEK KANUNU’NDAN SONRA  BELİRSİZLİKLERLE DOLU BİR YÖNETMELİK YAYINLADI
EĞİTİM İŞ: MEB, İÇİ BOŞ BİR MESLEK KANUNU’NDAN SONRA BELİRSİZLİKLERLE DOLU BİR YÖNETMELİK YAYINLADI