Saç Dökülmesini Önlemenin Yolları

Saç Dökülmesini Önlemenin Yolları

Saç Dökülmesini Önlemenin Yolları
Saç Dökülmesini Önlemenin Yolları Admin

 

Her birey saçlarının sağlıklı ve gür görünmesini ister. Ancak günümüzün yaşam şartları, beslenme alışkanlıkları, dışarıdan uygulanan işlemler ve genetik faktörler gibi daha birçok neden saçların dökülmesine sebep olur. Bu nedenle en sık yaşanılan problemlerin arasında saç dökülmesi gelir. Hem kadın hem de erkeklerden sıkça duyduğumuz saç dökülmesi nedir? Saç dökülmesi neden olur? sorularını cevaplayarak yazımıza devam edelim…

Zayıflayan ve güçlülüğünü kaybeden saçlar koparak dökülmeye başlar. Oluşan bu doğal dengeye saç dökülmesidenir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi saç dökülmesine tek bir sebep göstermek mümkün değildir. Ancak saç dökülmesinin nedenleri örneklendirecek olursak;

• Stres
• Mevsim geçişleri
• Doğum sonrası & Emzirme Dönemi
• Isı ile Şekillendiriciler (fön, maşa, düzleştirici)
• Kimyasal işlemler (boya, somre, omre vb.)
• Anemi (kansızlık)
• Sağlıksız Beslenme
• Medikal İlaç Tedavileri 

Sağlıklı bir saç derisinde ortalama olarak 100 bin adet saç teli bulunmaktadır. Günlük 50-100 tele kadar bahar aylarında ise 200’e kadar dökülen saç telleri ise normal olarak karşılanmaktadır. Ancak saç dökülmenizin normalin üzerinde olduğunu düşünüyorsanız mutlaka önlem almanız gerekmektedir. 

Peki saç dökülmesi nasıl önlenir? Gelin birlikte inceleyelim.

Öncelikle tercih ettiğiniz saç bakım ürünleri son derece önem taşır. Kimyasal içeriği yüksek saç bakım ürünleri saçlara zarar vererek dökülmesini hızlandırabilir. Bu nedenle dermokozmetik içerikli doğal veya organik saç bakım ürünleri kullanılması gerekir. Saç bakımının en temel ürünlerinden biri şampuandır. Eğer dökülme problemini normalinden fazla yaşıyorsanız saç dökülmesi için şampuan tercih etmelisiniz.  Tercihinizi Ducray Anaphas şampuan, Bioxcin forte, VichyDercos şampuan ürünlerinden yana kullanabilirsiniz.

Saçlarınızı yıkadıktan sonra saçlarınıza zarar vermeyecek tarak veya saç fırçası tercih edebilirsiniz. Kurutma işlemi yaparken mutlaka ısı ile şekillendiricilere karşı bakım suyu veya spreyi kullanın. Dökülmenin yoğun yaşandığı dönemlerde ısı ile şekillendiricilerden ve kimyasal işlemlerden uzak durun.

Erkek tipi saç dökülmesi, kadın tipi saç dökülmesi, saç dökülmesine karşı serum gibi daha bir çok ürün çeşitlerini Dermokozmetika’da bulabilir, dilediğiniz ürüne uygun fiyat, hızlı kargo ve kapıda ödeme imkanıyla hemen sahip olabilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
10 SORUDA 2022 YILI İL İÇİ İSTEĞE BAĞLI ÖĞRETMEN ATAMALARI
10 SORUDA 2022 YILI İL İÇİ İSTEĞE BAĞLI ÖĞRETMEN ATAMALARI
Sosyal medyada TYT yorumları: Türkçe ve matematikte uzun paragraflar vardı
Sosyal medyada TYT yorumları: Türkçe ve matematikte uzun paragraflar vardı