Mezoterapi

Ciltte bulunan fazla yağları gidermek ve cildi sıkılaştırmak için yapılan enjeksiyon uygulamasına mezoterapi ismi verilmektedir. U

Mezoterapi
Mezoterapi Admin

 

Ciltte bulunan fazla yağları gidermek ve cildi sıkılaştırmak için yapılan enjeksiyon uygulamasına mezoterapi ismi verilmektedir. Uygulama cilde enzim, vitamin, hormon ve bitki özlerinin enjekte edilmesiyle yapılmaktadır. Bu yöntem sayesinde cilt git gide gençleşmektedir. Bunun yanı sıra mezoterapi yöntemi selülitleri gidermek için de uygulanmaktadır. Vücuttaki sarkmaları azaltarak yara izi bulunan bölgeleri tedavi etmektedir. Saç dökülmesini önlemek için kullanılırken el ve boyun bölgelerinin de gençleşip canlanmasına katkı sağlamaktadır. Son yıllarda tıbbi olarak çeşitli yaralanmaların tedavisinde sıklıkla kullanılmaktadır.

Mezoterapi Nasıl Yapılır?

Tedavi küçük enjeksiyonlar ile uygulanmaktadır. Cildin epidermis ve mezoderm tabakasına anestezik krem yardımıyla uygulanmaktadır. Enjeksiyonların içerisinde çeşitli vitaminler, mineraller, koenzimler, hiyalüronik asitler, amino asitler ve nükleik asitler bulunmaktadır. İçeriğinde bulunan maddeler tedavinin uygulanacağı bölgeye ve şiddete göre değişiklik göstermektedir. Enjeksiyonun cilde ne kadar derinliklerde uygulanacağı da aynı şekilde ciltte bulunan soruna bağlıdır. Genellikle 1 ile 4 milimetre derinliklerde uygulanmaktadır. İşlem yaklaşık 30 dakika sürmektedir. Mezoterapi hakkında daha detaylı bilgi almak için https://www.dryusuftopal.com/tr/mezoterapiler sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye Şampiyonu Adnan Menderes Üniversitesinin AnchorFutbol Takımı Türkiye’yi Dünya Kupasında Temsil Edecek
Türkiye Şampiyonu Adnan Menderes Üniversitesinin AnchorFutbol Takımı Türkiye’yi Dünya Kupasında Temsil Edecek
19 Mayıs’ın 103. Yıl Dönümü Kutlu Olsun
19 Mayıs’ın 103. Yıl Dönümü Kutlu Olsun