MEMUR ÖĞRETMENLER ÖĞRENCİLERİNE KAVUŞMAK İSTİYOR

Yıllardır 'asıl işimize dönmek istiyoruz' diyen farklı kurumlarda memur olarak görev yapan öğretmenler çözüm bekliyor.

MEMUR ÖĞRETMENLER ÖĞRENCİLERİNE KAVUŞMAK İSTİYOR
MEMUR ÖĞRETMENLER ÖĞRENCİLERİNE KAVUŞMAK İSTİYOR Admin

Çalmadık kapı bırakmayan memur öğretmenler, açık olan alanlarda görev alarak işlerine dönüp öğrencilerine kavuşmak istiyor.

Kadro feragatinde bulunacaklarını ifade eden memur öğretmenler şunları söylüyor: Millî Eğitim Bakanlığı öğretmen atama yönetmeliği gereği sözleşmeli istihdam yapıldığından ilgili kanuna binaen kurumlar arası ve içi atama taleplerimiz sözleşmeli olacak. Atamalarda kesinlikle il-ilçe emri talebi olmayacak. Bakanlık acil ihtiyaç olan bölgelere doğrudan atama yapacak ve görev bölgelerinde hizmet süresi en az 3+1 yıl olacak. Eş durumu ve hastalık mazereti kabul edilmeyecek. Çalıştığımız kurumlarda aldığımız ücretler ile sözleşmeli olarak göreve çağırdığımızda arada uçurum var. Ama biz mesleğimizi yapmak istiyor ve memur öğretmen olarak öğrencilerimizin eğitimine katkı sunmak istiyoruz. 

SINIFLAR ÖĞRETMENSİZ KALMAMALI

Memur öğretmenler, kurum içi ilk atama ya da kurumlar arası ilk atama yoluyla öğretmenliğe geçtiklerine bütçeye ekstradan yük getirmedikleri gibi öğretmenliğe geçen memurlar öğretmen açığını kısmen kapatacaklardır. Böylesi bir karar mevcut kaynakların etkili kullanımı anlamına gelir. Sınıflar öğretmensiz kalmamalı.

MEMUR ÖĞRETMENLER memur öğretmen memur öğretmen atama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
SLÇ     2022-01-27 Sınıflarına kavuşmak umuduyla bu kadar fedakarlık yapmayı göze alan memur öğremenleri artık sınıflarına kavuşturun değerli devlet büyüklerimiz
MEMUR ÖĞRETMENLER BİRLİĞİ     2022-01-26 Haklarından feragat etmeye hazır bir biçimde göreve hazır olan memuröğretmenler e yönelik MEB gerekli düzenlemeleri yapmalı ve asıl mesleklerine kavuşturmalıdır.
MEMUR ÖĞRETMENLER BİRLİĞİ     2022-01-26 Yıllardır 'asıl işimize dönmek istiyoruz' diyen farklı kamu kuruluşlarındaki #memuröğretmenler çözüm bekliyor...
ÖĞRETMEN MEMUR     2022-01-26 MEB yetkilileri bu durumu çözüme kavuşturmalıdır.
ÖğretmenlikMezunuMemur     2022-01-26 Kanuni hakkını kullanmak ve asli mesleğini icra etmek isteyen memuröğretmenler in talebi MEB yetkilileri tarafından ne zaman yanıtlanacak? Bu yönde atılacak adımları merakla ve sabırsızla bekliyoruz.
ÖğretmenlikMezunuMemur     2022-01-25 Kanuni geçiş hakkını kullanmak ve asli mesleğini icra etmek isteyen #ÖğretmenlikMezunuMemur #MemurÖğretmenler göreve hazır. #memuröğretmenler in talebi MEB tarafından ne zaman yanıtlanacak?
SLÇ     2022-01-25 Desteğiniz için teşekkür ederiz. Memur Öğretmenler olarak tek isteğimiz kanundan gelen hakkımızın MEB tarafından tekrar iade edilmesidir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye Şampiyonu Adnan Menderes Üniversitesinin AnchorFutbol Takımı Türkiye’yi Dünya Kupasında Temsil Edecek
Türkiye Şampiyonu Adnan Menderes Üniversitesinin AnchorFutbol Takımı Türkiye’yi Dünya Kupasında Temsil Edecek
19 Mayıs’ın 103. Yıl Dönümü Kutlu Olsun
19 Mayıs’ın 103. Yıl Dönümü Kutlu Olsun