Eğitim-İş Bursa Şube Başkanı Yeliz Toy: Eğitimde başarının anahtarı dijitalleşme

Eğitim-İş Bursa Şube Başkanı Yeliz Toy, okullarda yeteri kadar teknolojiden faydalanılamadığını söyleyerek öğrenci ve öğretmenlere teknoloji desteğinin yapılması gerektiğini ifade etti.

Eğitim-İş Bursa Şube Başkanı Yeliz Toy: Eğitimde başarının anahtarı dijitalleşme
Eğitim-İş Bursa Şube Başkanı Yeliz Toy: Eğitimde başarının anahtarı dijitalleşme Admin

GÜLİN ÖZDEMİR / BURSADA BUGÜN

Dijital teknolojiler hiç olmadığı kadar hayatımızın bir parçası haline gelirken, eğitimde de yeri oldukça önemli.

Eğitimde teknolojinin doğru ve etkin kullanıldığında sınırların kaldırılabileceğini ve en kaliteli eğitimi her yerde sağlamanın önünün açılabileceğini söyleyen Eğitim-İş Bursa Şube Başkanı Yeliz Toy, "Öğretmenin de içinde olduğu ve tüm öğrencilerin erişebildiği bir teknoloji desteği olmalı. Örneğin salgın döneminde uzun süre okullar kapalı kaldı. Uzaktan eğitime geçildi. Altyapı hazırlığımız yoktu. Öğrencilerin interneti yoktu ya da iletişim araçlarına sahip değillerdi. Böyle durumlarla karşılaşabiliyoruz Ve hazırlıklı olmak durumundayız. Okullarımızın, öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin hazırlıklı olması adına hem alt yapıyı kurmalı hem de öğrenciler bilişim araçlarına sahip olmalıdır" şeklinde konuştu. 


 
"ALTYAPIMIZDA İNTERNET YOK"

"Salgın döneminde öğretmenler de yalnız kaldı" diyen Başkan Toy sözlerini şöyle sürdürdü: "Öğretmenlere de teknoloji desteği yapılmadı. Mesela Fatih Projesi hâlâ daha devam eden bir proje ama bakın salgın döneminde öğrenciler tabletsiz kaldılar. Demek ki Fatih Projesi başarılı olmadı amacına ulaşamadı. Bugün hâlâ pek çok okulda akıllı tahta yok ama bütün okullarda akıllı tahta olacak denilmiştir. Aynı zamanda internet de yeterli değil. Ülkemizin altyapısı bunu kaldırmıyor. Çoğu okulda internet çekmiyor. Bu sorunlarla karşılaşıyoruz. Tabii bu süreçte bunların olması için bir kaynak gerekiyor, bütçe gerekiyor. Ne yazık ki okullarda yeteri kadar teknolojiden faydalanamıyoruz."

Kaynak:https://www.bursadabugun.com/haber/egitim-is-bursa-sube-baskani-yeliz-toy-egitimde-basarinin-anahtari-dijitallesme-ozel-haber-1473953.html

Eğitim İş Bursa Şubesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
10 SORUDA 2022 YILI İL İÇİ İSTEĞE BAĞLI ÖĞRETMEN ATAMALARI
10 SORUDA 2022 YILI İL İÇİ İSTEĞE BAĞLI ÖĞRETMEN ATAMALARI
Sosyal medyada TYT yorumları: Türkçe ve matematikte uzun paragraflar vardı
Sosyal medyada TYT yorumları: Türkçe ve matematikte uzun paragraflar vardı