Sporcu Besinleri

Sporcu Besinleri

Sporcu Besinleri
Sporcu Besinleri Admin

 

Sporcuların yaptıkları egzersizler kadar beslendikleri gıdalar da oldukça önemlidir. Gerekli enerjiyi sağlaması için tüketilmesi gereken karbonhidratlar, protein ile kas dokusu arttırmak, vitamin ve mineral açısından zengin besinler sporcuların beslenme listesinde mutlaka olması gerekenler sporcu besinleri arasındadır.

Sporcu Besinleri Arasında Karbonhidrat Tüketimi

Karbonhidratlar vücudumuzun enerji ihtiyacını karşılar. Spor yaparken vücut önce yağ dokusunu sonra kas dokusunu yakar. Eğer yeterli karbonhidrat alımı yoksa kaslarınızdan yakmaya başlar. Bu sebeple sporcu besinleri arasına karbonhidratı eklemeniz gerekmektedir.

Sporcu Besinleri Listesinde Sebzelerin ve Etlerin Yeri

Vitamin ve mineral ihtiyacını sebze ve meyveler ile karşılamak gerekir. Vitamin ve mineral yönünden zengin besinleri listenize mutlaka eklemeniz gerekir. Demir yönünden zengin yeşil yapraklı sebzeler ise vücut geliştirmeye ve kilo vermeye yardımcı olacaktır. Ayrıca vücudumuzun ihtiyacı olan bir diğer öğe de proteinlerdir. Tavuklar sporcu besinleri arasında protein ve yağı dengeleyen en iyi gıdadır. Bununla birlikte kırmızı et tüketimi de önerilmektedir. Beslenme programına dâhil etmek istediğiniz ürünlere güvenle  https://www.protein34.com/  sitesinden ulaşabilirsiniz.

Formun Üstü

Formun Altı

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖĞRETİCİ: ENFLASYON FARKI AYLIK OLARAK ÖDENMELİDİR!
ÖĞRETİCİ: ENFLASYON FARKI AYLIK OLARAK ÖDENMELİDİR!
EĞİTİM İŞ RİZE ŞUBESİ: KPSS SKANDALINA İLİŞKİN SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK
EĞİTİM İŞ RİZE ŞUBESİ: KPSS SKANDALINA İLİŞKİN SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK