EĞİTİM İŞ BALIKESİR ŞUBESİNDEN DAYANIŞMA GECESİ

Eğitim-İş Sendikası Balıkesir Şubesi tarafından geleneksel hale getirilen ‘Dayanışma Gecesi’ hafta sonu Ekilmiş Restoranda kalabalık bir katılımla yapıldı.

EĞİTİM İŞ BALIKESİR ŞUBESİNDEN DAYANIŞMA GECESİ
EĞİTİM İŞ BALIKESİR ŞUBESİNDEN DAYANIŞMA GECESİ Admin

Eğitim-İş Sendikası Balıkesir Şubesi tarafından geleneksel hale getirilen ‘Dayanışma Gecesi’ hafta sonu Ekilmiş Restoranda kalabalık bir katılımla yapıldı. Geceye, Genel Merkez yöneticileri, komşu illerde bulunan Eğitim-İş Şubelerinin başkan ve yöneticileri, bazı siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütü yöneticileri ile sendika üyeleri eşleriyle birlikte katıldı.

“ZULME, HAKSIZLIĞA BOYUN EĞMEYECEĞİZ”

Gecede açış konuşmasını yapan Eğitim-İş Sendikası Balıkesir Şube Başkanı Serap Müjdeci Gökgün, katılımcılara teşekkür ederek, birlik beraberlik çağrısı yaptı. Gökgün, zulme, haksızlığa boyun eğmeyeceklerini söyledi.

“KARINCALAR BİRLEŞİRSE, FİLLERİ DEVİRİR”

Konuşmasına, “Türkiye Cumhuriyeti emanetini yüreğinde hissedenlere selam olsun” sözü ile başlayan Eğitim-İş Sendikası Genel Başkanı Kadem Özbay, Dayanışma Gecelerinin dostluk ve aydınlık sofrası, toplumun çıkarlarını öne çıkaranların sofrası olduğunu söyledi.

Eğitim-İş olarak 16 yıldır AKP iktidarının baskılarına rağmen mücadelelerini sürdürdüklerini belirten Özbay, Eğitim-İş’in köklerinin TÖS’e, TÖB-DER’e dayandığını ifade etti. “Karıncalar birleşirse, filleri devirir” sözleriyle birlik ve beraberliğin önemine vurgu yapan Özbay, Eğitim-İş’in köklerinin Başöğretmen Atatürk’e dayandığını anlattı.

“ALIN TERİ MÜCADELESİ, EKMEK, SU KADAR DEĞERLİDİR”

Sendikaların alın terinin mücadelesini yürüttüğünü, ifade eden Özbay, alın terine sahip çıkmanın boyunlarının borcu olduğunu belirtti. Eğitim-İş olarak kızları okutmak gibi bir mücadelelerinin olduğunu anlatan Özbay, Cumhuriyetin kurucu değerlerini anlatmaya söz verdiklerini ifade etti. Bölücülerle bir araya gelemeyecekleri belirten Özbay, “Alın teri mücadelesi, ekmek, su kadar değerlidir” diye konuştu.

“AZ KALDI, GİDECEKSİNİZ”

Mücadelenin Atatürkçü düşünceyi benimseyenlerle başarılacağını, Cumhurbaşkanının her konuda sözü olduğunu anlatan Özbay, “Bu ülkede Cumhuriyetin aydınlanma ışığını tamamlayan bir tek Atatürk var. Kanundan habersizler. Az kaldı gideceksiniz. Öğretmenlik, özel ihtisas alanıdır. Bu ülkede bir milyon atanamayan Öğretmenin sorumlusu sizsiniz” dedi.

“TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE, TAM BAĞIMSIZ SENDİKA”

Ülkede her yıl 100 bin Öğretmenin yoksulluk sınırının altında maaş aldığına dikkat çeken Özbay, sorumlusu sizsiniz diyerek hükümete yüklendi. Eğitim emekçilerinin alın terine saygı göstermeyen herkesin karşısında olduklarını ifade eden Özbay, “Siyasetten uzak durmayacağız. Siyasette sizlerle olacağız. Siyaseti kirletenlere karşı olacağız. Bize kimse talimat veremez. Tam bağımsız Türkiye, tam bağımsız sendika diyoruz” dedi. Cengiz GÜNER-Habercigazetesi.net

EĞİTİM İŞ BALIKESİR ŞUBE DAYANIŞMA KADEM ÖZBAY SERAP MÜJDECİ GÖKGÜN
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖĞRETİCİ: ENFLASYON FARKI AYLIK OLARAK ÖDENMELİDİR!
ÖĞRETİCİ: ENFLASYON FARKI AYLIK OLARAK ÖDENMELİDİR!
EĞİTİM İŞ RİZE ŞUBESİ: KPSS SKANDALINA İLİŞKİN SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK
EĞİTİM İŞ RİZE ŞUBESİ: KPSS SKANDALINA İLİŞKİN SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK