ÖĞRETİCİ: EK PROTOKOL EK HÜSRANA DÖNÜŞMESİN!

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın açıkladığı ek protokol ile ilgili açıklamalarda bulundu. Açıklamaları şöyle;

ÖĞRETİCİ: EK PROTOKOL EK HÜSRANA DÖNÜŞMESİN!
ÖĞRETİCİ: EK PROTOKOL EK HÜSRANA DÖNÜŞMESİN! Admin

 

Geçmişte toplu sözleşme artışları enflasyon altında kaldığı için uyarmış, önümüzdeki iki yıl için imzalanacak toplu sözleşmenin enflasyon altında kalmaması için gerekli uyarıları yapmıştık. Buna rağmen hayatın gerçekleri ile uygun düşmeyen 6. Dönem toplu sözleşmeleri için atılan imzalar daha yürürlüğe girmeden, alınacak olan artışlar enflasyon karşısında erimiştir.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada; ‘Ekonomik dalgalanmalar dolayısıyla toplu sözleşmenin ilgili maddelerinde güncellemeye gerek duyulmuştur. Bu düzenlemeleri hayata geçirirken demokratik bir müessese olan toplu sözleşmenin zaafa uğratılması da kabul edilemez. Bu nedenle yetkili konfederasyon ve sendikalarımızla yaptığımız görüşme sonucunda kamu çalışanlarımızın alım gücünü yükseltmek için toplu sözleşmemizde yer alan enflasyon farkını da dikkate alan bir sosyal koruma çalışmasını kapsamlı hale getirmeyi amaçlıyoruz. Söz konusu çalışma, sadece doktorları değil bütün sağlık personelini gözeten, bununla da sınırlı kalmayıp tüm kamu personelimizi kapsayacak şekilde enflasyon farkının üzerinde bir sosyal refah düzenlemesi olarak düşünülmektedir.’ ifadelerine yer verilmiştir.

Ek protokol ile refah düzenlemesi yapılarak bu kaybın önüne geçileceği açıklansa da yapılacak ek protokol ek hüsrana dönüşmeli, memur ve emeklilerinin yıllardır süregelen kayıplarını karşılayacak gerçek düzenlemeler yapılmalıdır.

 

 

 

ANADOLU EĞİTİM SEN MEHMET ALPER ÖĞRETİCİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖĞRETİCİ: ENFLASYON FARKI AYLIK OLARAK ÖDENMELİDİR!
ÖĞRETİCİ: ENFLASYON FARKI AYLIK OLARAK ÖDENMELİDİR!
EĞİTİM İŞ RİZE ŞUBESİ: KPSS SKANDALINA İLİŞKİN SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK
EĞİTİM İŞ RİZE ŞUBESİ: KPSS SKANDALINA İLİŞKİN SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK