MEMUR ÖĞRETMENLER ÖĞRETMEN OLARAK ATANMAK İSTİYOR

Yıllardır asıl görev yerleri okul olan ama memurluk yaparak görevlerini icra eden memur öğretmenler artık atanmak ve sınıflarına kavuşmak istiyor.

MEMUR ÖĞRETMENLER ÖĞRETMEN OLARAK ATANMAK İSTİYOR
MEMUR ÖĞRETMENLER ÖĞRETMEN OLARAK ATANMAK İSTİYOR Admin

Birçok haktan mahrum kalan memur öğretmenler yılmadan, bıkmadan özellikle sosyal medyadan seslerini duyurmaya devam ediyor. Mİlli Eğitim Bakanlığı'nın konuya duyarsız olmayacağını düşünüyoruz. Son olarak memur öğretmenler devlet büyüklerine mağduriyetlerini dile getirdi.


SAYIN DEVLET BÜYÜĞÜM, DEĞERLİ GENEL BAŞKANIM; 

Öğretmen açığını kapatmanın en güvenilir ve ekonomik çözümü kamu kurumlarında öğretmenlikle ilgisi olmayan görevlerde çalışan, Eğitim Fakültesi mezunu ya da Fen-Edebiyat Fakültesi mezunu olup formasyon eğitimini tamamlamış Memur Öğretmenlerdir. Öğretmen açığının bir kısmının Memur Öğretmenlerden karşılanması önceki yıllarda yapıldığı gibi (1997 yılı ve 2003 yılında) giderilebilir.  (657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 74. maddesi “Memurların bu Kanuna tabi kurumlar arasında, kurumların muvafakatı ile kazanılmış hak dereceleri üzerinden veya 68 inci maddedeki esaslar çerçevesinde derece yükselmesi suretiyle, bulundukları sınıftan veya öğrenim durumları itibariyle girebilecekleri sınıftan, bir kadroya nakilleri mümkündür.”) hükmü yer almaktadır.  Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü’nün 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanununun ek1.maddesi kapsamında eğitim öğretim hizmetleri sınıfı dışında istihdam edilen personellerden almış oldukları eğitimi uygun olanlara öğretmen olarak atanma hakkı tanınmıştır. Bugüne kadar ders ücreti karşılığında çalışan ücretli öğretmenler (Ek-5 Açıklama), dershane öğretmenleri (Ek-4 Atama Duyurusu), milli sporcular, şehit ve gazi yakınları ve Üniversitelerde çalışan: Okutman, Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlileri sınavsız bir şekilde öğretmenliğe geçiş yapabilmektedirler. Aynı hakların ilgili kanuna uygun bir yönetmelik güncellenmesiyle tekrardan verilmesini talep ediyoruz. Memur Öğretmen atama kontenjanları %3 iken zamanla tamamen kaldırılmış ve ilgili kanuna rağmen engellenmiştir. Öğretmenlik şartlarını taşıyan, idari-iş deneyimi yüksek, devlet tecrübesi ve terbiyesi yerinde, kamu personeliyle yani "Memur Öğretmenlerle" öğretmen açığını kapatmak tasarruf tedbirleri ekonomik kaynakların doğru ve yerinde kullanımı demektir. Memur Öğretmenlere zaten maaş ödeniyor olması nedeniyle bütçeye ek yük getirmeden her yıl 1 MİLYAR TL gibi bir rakam tasarruf edileceğinden devlet bütçesini de ciddi anlamda rahatlatacaktır. Hali hazırda MEB’de öğretmen açığı var ve yeni bir kadro tahsisi gerekmeden, ekstradan bütçe ayırmadan, eğitim camiasına dahil edilmemiz isabetli olacaktır. Bu umutla bekleyen on binlerce çalışan memur, zatınızdan Kurum İçi ve Kurumlar Arası İlk Atama yolu ile Milli Eğitim Bakanlığı'na öğretmen olarak naklimizin yapılması hususunda desteklerinizi bekliyoruz.
Saygılarımızla

Memur öğretmen atama öğretmen zam çözüm kurumlar arası geçiş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖĞRETİCİ: ENFLASYON FARKI AYLIK OLARAK ÖDENMELİDİR!
ÖĞRETİCİ: ENFLASYON FARKI AYLIK OLARAK ÖDENMELİDİR!
EĞİTİM İŞ RİZE ŞUBESİ: KPSS SKANDALINA İLİŞKİN SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK
EĞİTİM İŞ RİZE ŞUBESİ: KPSS SKANDALINA İLİŞKİN SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK