TEFTİŞ SİSTEMİNİN ETKİNLİĞİ ARTIRILDI

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nde yapılan değişiklikle eğitimde kaliteyi yükseltmek için bireysel ve kurumsal gelişimi esas alan daha etkili bir rehberlik ve denetim mekanizması oluşturuldu.

TEFTİŞ SİSTEMİNİN ETKİNLİĞİ ARTIRILDI
TEFTİŞ SİSTEMİNİN ETKİNLİĞİ ARTIRILDI Admin
Resmî Gazete'de yayımlanan düzenleme ile;
 
İl millî eğitim müdürlüğü bünyesinde görev yapan "maarif müfettişleri", "eğitim müfettişi" kadrosuna geçirildi. 
 
Daha önce ihdas edilen 750 eğitim müfettişi yardımcısı kadrosuyla birlikte okullara ve öğretmenlere yönelik rehberlik ve denetim kapasitesi güçlendirildi.
 
Cumhurbaşkanlığı hükûmet sistemi ve diğer mevzuat düzenlemeleriyle uyumlu olarak "bakanlık maarif müfettişi" unvanı, "bakanlık müfettişi" olarak değiştirildi. 
 
Yapılan bu değişiklikler sonrasında 750 eğitim müfettişi yardımcısı kadrosu için seçme, atama ve yetiştirme süreci başlatılacak.
 
Yapılan düzenlemeler, rehberlik ve denetim hizmetlerinin iş birliği içinde yürütülmesinde koordinasyon ve bütünlük sağlayacak; yerindelik ilkesi doğrultusunda öğretim programlarının uygulanma durumu ile öğrencilerin kazanımlara ulaşma durumunu izleme, iş başında yetiştirme, denetim ve rehberlik çalışmaları daha etkin şekilde yürütülecek. Böylelikle insan kaynağı en etkili ve ekonomik şekilde değerlendirilecek.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖĞRETİCİ: ENFLASYON FARKI AYLIK OLARAK ÖDENMELİDİR!
ÖĞRETİCİ: ENFLASYON FARKI AYLIK OLARAK ÖDENMELİDİR!
EĞİTİM İŞ RİZE ŞUBESİ: KPSS SKANDALINA İLİŞKİN SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK
EĞİTİM İŞ RİZE ŞUBESİ: KPSS SKANDALINA İLİŞKİN SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK