EĞİTİM İŞ ÜYESİ EĞİTİMCİ ESKİ GÖREV YERİNE GERİ DÖNDÜ

Eğitim İş Edirne Şube Başkanı Murat Akçay, bir süre önce AK Parti Edirne İL Başkanını hakaret içermeden eleştiren sendika üyeleri Turan Şallı’nın sürgününün son bulduğunu ve eski görev yerine döndüğünü bildirdi.

EĞİTİM İŞ ÜYESİ EĞİTİMCİ ESKİ GÖREV YERİNE GERİ DÖNDÜ
EĞİTİM İŞ ÜYESİ EĞİTİMCİ ESKİ GÖREV YERİNE GERİ DÖNDÜ Admin

Akçay, yaptığı yazılı açıklamada, Eğitim İş Sendikası üyesi, Edirne Roman Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı ve Edirne Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi Turan Şallı’nın, merkezde görev yaptığı okuldan Sosyal Medya aracılıyla Ak Parti Edirne İl Başkanına yazdığı, hakaret içermeyen eleştirisinden dolayı haksız ve hukuksuz bir şekilde savunması dahi alınmadan Havsa ilçesine sürgün edildiğini hatırlattı.

Akçay, açıklamasında şu bilgilere ver yerdi:

“Bu konu ile ilgili olarak yürütülen hukuk mücadelesini kazanan Turan Şallı Edirne’deki görevine bir süre sonra Edirne İdare Mahkemesinin kararı ile iade edildi. Fakat Edirne Valiliği bu kararı İstinaf Mahkemesine taşıyarak kaldırılması yönünde başvuruda bulundu. Edirne Valiliği’nin istinafa taşıdığı karar için, İstanbul Bölge İdare Mahkemesi tarafından yapılan inceleme sonuncunda, İstinaf incelemesi istenen Edirne İdare Mahkemesi kararında hukuka aykırılık bulunmamış, ileri sürülen iddialar söz konusu kararın kaldırılmasını sağlayacak nitelikte görülmemiş ve istinaf başvurusunun temyiz yolu kapalı olmak üzere kesin olarak reddine 22/09/2021 tarihinde oybirliği ile karar verilmiştir.

Turan Şallı’nın tekrar eski görev yerine iade edilmesinin yerinde bir karar olduğunu, temyiz yolu kapalı olmak mahkeme bir kez daha tescil etmiş oldu. Bu süreçte Eğitim-İş olarak üyelerimizin her zaman hukuki yönden yanında olmaya devam edeceğiz.”

http://www.vatandasgazetesi.com.tr/gundem/salli-eski-gorev-yerine-iade-edildi-h9930.htmlKaynak:vatandasgazetesi.com.tr

eğitim iş edirne sürgün
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖĞRETİCİ: ENFLASYON FARKI AYLIK OLARAK ÖDENMELİDİR!
ÖĞRETİCİ: ENFLASYON FARKI AYLIK OLARAK ÖDENMELİDİR!
EĞİTİM İŞ RİZE ŞUBESİ: KPSS SKANDALINA İLİŞKİN SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK
EĞİTİM İŞ RİZE ŞUBESİ: KPSS SKANDALINA İLİŞKİN SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK