Eğitim İş Samsun:Onur GÜNDÜZ yalnız değildir…

Eğitim İş önceki dönem Şube Başkanı Onur Gündüz Eğitim İş Genel Merkezinin basın açıklamasını sosyal medyada paylaştığı için terör örgütü propagandası yaptığı gerekçesi ile hakim karşısına çıkarılacak.

Eğitim İş Samsun:Onur GÜNDÜZ yalnız değildir…
Eğitim İş Samsun:Onur GÜNDÜZ yalnız değildir… Admin

Konu hakkında basın açıklaması yayımlayan Eğitim İş Samsun Şube Başkanı Volkan Erken;

"6 Mayıs 2021 tarihinde, Eğitim İş Sendikası Genel Merkezince yayınlanan “Dar Ağacında Üç Fidan, Yüreklerimizde Sonsuz Bir Orman Oluşturmuştur” başlıklı haberi sosyal medya hesabından paylaşan, Birleşik Kamu İş Samsun İl Temsilcimiz Onur GÜNDÜZ,             30 Kasım 2021 günü, Silahlı Terör Örgütü propagandası yaptığı iddiası ile hâkim karşısına çıkacaktır.  Bu iddiayı şiddetle reddediyoruz.

 

6 Mayıs tarihi, “Yaşasın Tam Bağımsız Türkiye” diyenlerin gönlünde hala kanayan bir yaradır. Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan, idam edilmelerinin ardından her yıl düzenli olarak anılmaktadır. Üç fidanın davalarındaki doğruluk, davranışlarındaki samimiyet, inançlarındaki güç, yok edilemeyen bir irade olarak bugün de yaşamaya devam etmektedir. Üç fidanın hayattan koparılmasının üzerinden 49 yıl geçse de geride bıraktıkları Tam Bağımsız Türkiye mücadelesi bugün de davam etmektedir.

            Adil olmayan bir düzenin, adil olmayan yargılanmaları sonucu darağacına gönderilen ve son nefeslerinde bile Tam Bağımsız Türkiye diyen üç fidan, yolumuzu aydınlatmaya devam etmektedir. Aradan yarım asra yakın bir zaman geçse de; devrimci duruşları, kavgaları ve devrettikleri mücadeleleri günden güne büyümeye devam etmektedir.

           

Teröre destek verme suçlaması, siyasetçilerin veya kanun arkasına sığınan kimi kimselerin her türlü özgür düşünceyi susturmak için özellikle son zamanlarda arkasına sığınmayı çok sevdikleri bir susturma  işlevi görmeye başladı. Bunu meşrulaştırmak ve  kullanabilmek için de teröre destek kavramını bilinçli bir şekilde bulandırıyorlar.

Her 6 Mayıs’ta milyonlarca insan idam edilen  Deniz Gezmiş ve arkadaşlarını anmaktadır. .Hatta ülkemizde Deniz Gezmiş’in adına kurulmuş ve faaliyetine devam eden bir vakıf bulunmaktayken, Deniz Gezmiş ve arkadaşlarını anmak için sosyal medya hesabından Eğitim İş Genel Merkezi’nin paylaşımını yapan başkanımız Onur Gündüz  hakkında açılmış terör ve teröristi övmek suçlaması gülünçtür. Eğer Onur Gündüz’ün paylaşımı iddia  makamının dediği gibiyse bu ülkede aynı suçu işleyen milyonlar bulunmaktadır.

EĞİTİM-İŞ; üyeleri başta olmak üzere, tüm emekçilerin ortak ekonomik, sosyal, özlük, mesleksel, sendikal hak ve çıkarlarını koruyup geliştirerek onlara daha onurlu ve saygın bir yaşam düzeyi sağlamak için mücadele eder.

Ülkede yaşayan herkesin çağdaş, bilimsel, laik, demokratik, eşit, parasız ve nitelikli eğitim hakkı olduğunu savunur, bu hakkın yaşama geçirilmesi için mücadele eder.

Üyelerinin üstün sorumluluk duygusuna ve eğitimin gücüne dayanarak; Atatürk’ün önderliğinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığını, egemenliğini, ulus ve ülke bütünlüğünü, laik düzenini, demokratikleşme ve ulusal eğitim hedefini geliştirerek korumak ve sonsuza kadar yaşatmak için elinden gelen her türlü çabayı gösterir.

Eğitim yoluyla dostluğun, dayanışmanın, hoşgörünün, insan haklarına ve demokrasiye saygının geliştirilip güçlendirilmesi için mücadele eder.

Tüm bu olumsuzluklara rağmen yüce Türk adaletine güvenimiz tamdır.

Evrensel hukuka, açık ve net ölçülere, ifade özgürlüğüne uygun bir karar verilmesini bekliyoruz.

Onur GÜNDÜZ yalnız değildir…

Hukuka uygun verilecek karar hem adalet için, hem de bu toplum için bir umut olacaktır.

Genç yaşlarında bize tam bağımsız Türkiye özleminin önemini ve Nazım’ın dediği gibi “ölümün adil olması için yaşamın da adil olması” gerektiğini öğreten, yüreğimizde orman olan darağacındaki üç fidanı büyük özlem ve saygıyla dün andık, bugün anıyoruz, yarında anacağız…

Ve onların karanlığı titreten gür ve kararlı sesiyle, inadın en çok yakıştığı o düşü aynı kararlılıkla haykırıyoruz…

Yaşasın Tam Bağımsız TÜRKİYE " dedi.

 

                                               

 

eğitim iş sendika samsun şube onur gündüz volkan erken deniz gezmiş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖĞRETİCİ: ENFLASYON FARKI AYLIK OLARAK ÖDENMELİDİR!
ÖĞRETİCİ: ENFLASYON FARKI AYLIK OLARAK ÖDENMELİDİR!
EĞİTİM İŞ RİZE ŞUBESİ: KPSS SKANDALINA İLİŞKİN SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK
EĞİTİM İŞ RİZE ŞUBESİ: KPSS SKANDALINA İLİŞKİN SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK