Sendikalardan Gazi İlkokulu çağrısı

Umurbey Mahallesi Muhtarı Turhan Özgünden, Meydan Mahallesi Muhtarı Emin Özbostan, Veli-Der Edirne Şube Başkanı Benay Gürsel, Eğitim İş Edirne Şube Başkanı Murat Akçay ve Eğitim Sen Edirne Şube Başkanı Özer Demir, "Gazi İlkokulunu mahallemizde istiyoruz" diyerek yetkilileri göreve çağırdı…

Sendikalardan Gazi İlkokulu çağrısı
Sendikalardan Gazi İlkokulu çağrısı Admin

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI 
Umurbey Mahallesi Muhtarı Turhan Özgünden, Meydan Mahallesi Muhtarı Emin Özbostan, Veli-Der Edirne Şube Başkanı Benay Gürsel, Eğitim İş Edirne Şube Başkanı Murat Akçay ve Eğitim Sen Edirne Şube Başkanı Özer Demir, "Gazi İlkokulunu mahallemizde istiyoruz" diyerek basın açıklaması yaptı. 
Umurbey Mahallesi Muhtarı Turhan Özgünden, Meydan Mahallesi Muhtarı Emin Özbostan, Veli-Der Edirne Şube Başkanı Benay Gürsel, Eğitim İş Edirne Şube Başkanı Murat Akçay ve Eğitim Sen Edirne Şube Başkanı  Özer Demir, Umurbey ve Meydan Mahallelerinin tek ilkokulu olan ve yıkılıp otopark yapılan Gazi İlkokulu için el ele verdi. "Sürecin takipçisiyiz" diyerek yapılan ortak basın açıklamasında da şunlar yer aldı:
"Umurbey ve Meydan Mahallelerinin tek ilkokulu olan Gazi İlkokulu; öğrencilerimizin, velilerin, muhtarların ve eğitimcilerin tüm itirazlarına rağmen yıkılarak yerine otopark yapıldı.  Dezavantajlı bölgede yer alan, çoğunluğunu  roman çocuklarının oluşturduğu  Gazi İlkokulu öğrencilerinin yönlendirildikleri farklı mahallelerdeki üç ilkokula ulaşmaları güçleşti.
"OKULUMUZU MAHALLEMİZDE İSTİYORUZ"
Yıkılan Gazi İlkokulu'nda kurum kültürü oluşmuştu. Özveriyle çalışan idareci, öğretmen ve yardımcı personeliyle verimli bir eğitim-öğretim faaliyeti yürütülmekteydi. Dezavantajlı bölgelerde yaşanan devamsızlık sorunu en aza indirilmişti.
"OKUL TERKLERİ ARTTI"
Maalesef öğrencilerimiz okullarından, arkadaşlarından, öğretmenlerinden koparıldıktan sonra okul terkleri ve okula devamsızlıkları arttı. Bu artışta salgının ve ekonomik sorunların yanında, öğrencilerin mahallelerindeki okulun yıkılmasıyla daha uzak okullara yönlendirilmelerinin etkisi de bir gerçektir.
"KAYGILIYIZ"
Gazi İlkokulu'nun yıkılmasıyla öğrencilerin dağıtıldığı üç okuldan yalnız bir okul bölgesinde yaptığımız çalışmada, en az 30 öğrencinin okulu terk ettiği, bunun bir kaç katı öğrencinin de okula düzensiz geldiği gözlemlenmiştir. İlkokul çağındaki çocuklarımızın güvenli okul ortamında eğitim-öğretim faaliyeti içerisinde olması gerekirken, okul terkleri ve devamsızlıklar bizleri kaygılandırmaktadır. Eğitime en fazla ihtiyacı olan çağda eğitime ulaşamayan, özellikle bu dezavantajlı bölgede yaşayan çocuklarımızda telafisi mümkün olamayacak sonuçlar ortaya çıkacaktır. 
"OKULUMUZU İSTİYORUZ"
Gazi İlkokulu'nun yıkılmasının gündeme gelmesiyle, veliler, mahalle muhtarları ve eğitimciler olarak okulun bütünlüğünün bozulmaması, yakında bulunan Milli Eğitim Müdürlüğüne ait binalarda eğitim-öğretime devam edilmesi ve kısa sürede de okulumuzun yerine yenisinin yapılması önerilerimiz dikkate alınmadı.
İki mahallemizin tek ilkokulunun yıkılmasında onayı olan İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Önder Arpacı, Sayın Valimiz Ekrem Canalp ve AK Parti İl Başkanı Sayın Belgin İba'dan çözüm bekliyoruz. Bizler çocuklarımızın, ailelerinin, mahallenin ve toplumun iyiliği ve yararı için çalışmalarımıza devam edecek, sürecin takipçisi olacağız.”

eğitim iş edirne murat akçay
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SAĞLIK  EMEKÇİLERİ 6 ARALIK’TA İŞ BIRAKIYOR
SAĞLIK EMEKÇİLERİ 6 ARALIK’TA İŞ BIRAKIYOR
TEKİRDAĞ EĞİTİM İŞ'E REKOR KATILIM
TEKİRDAĞ EĞİTİM İŞ'E REKOR KATILIM