Sakarya'da Cumhuriyet Coşkusu

Sakarya'da siyasi partilerin ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, 29 Ekim Cumhuriyet Bayarım nedeniyle Demokrasi Meydanı’nda bir araya gelerek Atatürk Anıtına çelenk bıraktılar.

Sakarya'da Cumhuriyet Coşkusu
Sakarya'da Cumhuriyet Coşkusu Admin

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Demokrasi Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na CHP Sakarya İl Örgütü, Atatürkçü Düşünce Derneği, Türk Kadınlar Birliği Sakarya Şubesi, Mimarlar Odası Sakarya Temsilciliği, Sakarya Makine Mühendisleri Odası, Sakarya Elektrik Mühendisleri Odası, Eğitim İş Sakarya Şubesi, Osmanlı Partisi Sakarya İl Başkanlığı, Memleket Partisi Sakarya İl Başkanlığı, Liberal Demokrat Partisi Sakarya İl Başkanlığı çelenk bırakıldı.

Kolay kazanmadık

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması sonrasında konuşma yapan CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş; “Biz bu Cumhuriyeti kolay kazanmadık kolay bırakmayacağız. Yaşasın Cumhuriyet!” dedi. Ardından Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Makina Mühendisleri Odası Sakarya İl Başkanı Salim Aydın, “Yurdumuzun kurtuluşunun ve bağımsızlığının temsili olarak Cumhuriyet ilan edilmiştir. Ülke yönetimine bunu bırakan başta Atatürk olmak üzere bütün şehit ve gazileri anıyorum” diye konuştu.

Kaynak:Sakaryayenigun

Sakarya Eğitim İş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SAĞLIK  EMEKÇİLERİ 6 ARALIK’TA İŞ BIRAKIYOR
SAĞLIK EMEKÇİLERİ 6 ARALIK’TA İŞ BIRAKIYOR
TEKİRDAĞ EĞİTİM İŞ'E REKOR KATILIM
TEKİRDAĞ EĞİTİM İŞ'E REKOR KATILIM