Eğitim İş Akhisar Temsilciliğinden "29 Ekim" kokteyli

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetimizin 98. Yılında Eğitim İş Akhisar Temsilciliği, sendika binasında basın açıklaması ve ardından kokteyl programı gerçekleştirdi.

Eğitim İş Akhisar Temsilciliğinden
Eğitim İş Akhisar Temsilciliğinden Admin

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetimizin 98. Yılında Eğitim İş Akhisar Temsilciliği, sendika binasında basın açıklaması ve ardından kokteyl programı gerçekleştirdi. 

Sendika binasında düzenlenen basın açıklamasına Eğitim İş Akhisar Temsilcisi Cem Kadir Bedirhanoğlu, yönetim kurulu üyeleri Sami Baltacıoğlu, İsmail Can Demir, Aysun Gökhandede, Erol Topuz ve üyeler katıldı.

Basın açıklamasını okuyan Eğitim İş Akhisar Temsilcisi Cem Kadir Bedirhanoğlu; “Eğitim İş Akhisar temsilciliğinin, Cumhuriyetimizin 98. Yılı basın açıklamasına hoş geldiniz.

CUMHURİYETİMİZİN 98. YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN!

“Türk milleti! Ebediyete akıp giden her 10 senede, bu büyük millet bayramını, daha büyük şereflerle, saadetlerle, huzur ve refah içinde kutlamanı, gönülden dilerim. Ne mutlu Türküm diyene!” diyen büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün vasiyetine sahip çıkarak Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 98. yıl dönümünü coşkuyla kutluyoruz. 

Çağdaş, demokratik ve laik bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti, Türk ulusunun birliği, beraberliği, mücadele azmi ve bağımsızlığına düşkünlüğüyle, yokluklar içinde verilen bağımsızlık savaşının sonucunda kurulmuştur. Cumhuriyet'le birlikte hanedan egemenliği yerine halk egemenliği, teokrasinin yerine laiklik, dikta rejimi yerine de demokrasi uygulamaya konulmuştur.

Ancak bugün siyasal iktidarın faşizan politikalarının, her türlü haksızlığın ve hukuksuzluğun yaşandığı, yargının ve adaletin çöktüğü bir dönem olarak tarihe geçmiştir. Cumhuriyetin temel nitelikleri tartışmaya açılmakta; üniter devlet yapısı hedef alınmakta; başta Öğretim Birliği ilkesi olmak üzere devrim yasaları çiğnenmekte; Atatürk ilke ve devrimleri doğrultusunda oluşturulan çağdaş bilim ve eğitim hedefi terk edilmektedir.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, “Türkiye Cumhuriyeti her manası ile büyük Türk milletinin öz ve aziz malıdır. Kıymetli evlatlarının elinde daima yükselecek, ebediyen yaşayacaktır” diyerek Cumhuriyet’e her koşulda sahip çıkılması ve Cumhuriyet’in yeni başarılarla geleceğe taşınması konusundaki sorumluluklarımızı anımsatmaktadır. İşte bu nedenle bugün, ülkemizin içinde, sosyal, siyasal ve ekonomik alanlarındaki yozlaşma ve bozulmaya, dışarıda emperyalist güçlere karşı Cumhuriyet’in devrimci ve aydınlanmacı ruhunu ilk günkü coşkuyla sürdürmek zorundayız. Bu, Atatürk ve dava arkadaşlarına, bağımsızlık uğruna büyük bedeller ödeyen ulusumuza karşı borcumuzdur. 1 Kasım 1922 tarihinde saltanatı kaldıran Türk Ulusu, başkanlık sistemiyle padişahlık rejimine özlem duyanları mutlaka tarihin çöp sepetine atacaktır.


Cumhuriyetin eğitim çalışanları olarak bizler her türlü tehlikenin farkındayız. Atatürk’ün “Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir. Cumhuriyet'i biz kurduk, O'nu yükseltecek ve sürdürecek sizlersiniz.” sözlerinden aldığımız ilhamla, yetiştirdiğimiz Türk gençliğini bu konuda uyanık tutmak asli görevlerimizden biridir. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın.


Eğitim-İş olarak, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla anıyor, tüm ulusumuzun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyoruz.
Basın açıklamamız sona ermiştir. Akhisar Eğitim İş temsilciliği yönetim kurulu olarak katılımlarınızdan dolayı teşekkür ederiz.” Dedi.

Kaynak:Akhisarhaber.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SAĞLIK  EMEKÇİLERİ 6 ARALIK’TA İŞ BIRAKIYOR
SAĞLIK EMEKÇİLERİ 6 ARALIK’TA İŞ BIRAKIYOR
TEKİRDAĞ EĞİTİM İŞ'E REKOR KATILIM
TEKİRDAĞ EĞİTİM İŞ'E REKOR KATILIM