EĞİTİM İŞ RİZE ŞUBESİNİN AÇILIŞINI VE ÖRGÜTLENME ÇALIŞMALARINA DEVAM ETTİ

Eğitim İş Sendikası Rize Şubesinin yeni binasının açılışını ve örgütlenme çalışmalarını gerçekleştirdi.

EĞİTİM İŞ  RİZE ŞUBESİNİN AÇILIŞINI VE  ÖRGÜTLENME ÇALIŞMALARINA DEVAM ETTİ
EĞİTİM İŞ  RİZE ŞUBESİNİN AÇILIŞINI VE  ÖRGÜTLENME ÇALIŞMALARINA DEVAM ETTİ Admin
Haberin galerisi için tıklayın!

Eğitim İş Sendikasından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi 

Genel Başkanımız Kadem Özbay, Genel Sekreterimiz Cengiz Sarıyer, Genel Örgütlenme Sekreterimiz Şenol Eyüboğlu, Genel Özlük Hukuk ve TİS Sekreterimiz Orhan Yıldırım ve Genel Eğitim Sekreterimiz Suat Özkolay, Rize Şubemizin açılış törenine katıldı.

Genel Başkanımız Kadem Özbay, Genel Sekreterimiz Cengiz Sarıyer ve Genel Örgütlenme Sekreterimiz Şenol Eyüboğlu, açılış töreni öncesinde, Vakıflar İlkokulu, Reşadiye Ortaokulu, Tevfik İleri Meslek Lisesi ve Güneysu Kızılay Şükrü Nurten Topçuoğlu Özel Eğitim Uygulama Merkezi'ni ziyaret ederek eğitim emekçileri ile bir araya geldiler ve eğitim gündemini değerlendirdiler.

Genel Başkanımız Özbay, örgütlenme çalışmalarındaki konuşmalarında, bugün eğitim emekçilerinin özlük hakları için en etkili mücadeleyi Eğitim-İş’in yürüttüğünü ve yürütmeye de devam edeceğini vurguladı. Ancak sendikaların üyelerinin özlük haklarına yönelik mücadele yürütürken, bilimsel temelli, nitelikli eğitime tüm çocuklarımızın erişiminin sağlanması konusunda da mücadele etmeleri ve bu sorumluluğa sahip olmaları gerektiğini söyleyen Özbay,  Eğitim-İş’in mücadelesinin odağına laik, bilimsel, parasız ve kamusal eğitimi koyduğunu ifade etti.

Özbay, eğitim emekçilerine ekonomik açıdan sadece geçinebilmelerini sağlayacak yaşam standartlarının sunulmaya çalışılmasının ve bunun bir lütufmuş gibi yansıtılmasının yanlış olduğunu, bu yaşam şartlarında eğitim emekçilerinin kişisel ve mesleki gelişimlerine yatırım yapabilmelerinin mümkün olamayacağını belirtti. Liyakat temelli bir eğitim yönetimine geçilmemesi nedeniyle uygulanan yanlış eğitim politikalarının çocukların geleceğine katkı sağlamaktan çok, onların geleceklerinden şüphe ve endişe duymalarına neden olduğuna dikkat çeken Özbay, “Yarınına umutla bakamayan bir nesil yetiştirmenin de ülkemize hiçbir yararı bulunmamaktadır. Eğitim yönetimi üzerinde tahakküm kuran siyaset, tarikat, cemaat, vakıf gibi yapılardan arındırılmaması durumunda özgür düşünebilen ve kendini gerçekleştirebilen bireylerin yetiştirilmesi mümkün olmayacaktır” dedi.

Örgütlenme çalışmalarında, eğitim emekçilerinin sendikamız Eğitim-İş’e ilgisinin yoğun olduğu gözlenirken, Merkez Yönetim Kurulu Üyelerimizin katılımı ve Rize Şubemizin özverili çalışmaları ile de 10 yeni üyemiz aramıza katıldı.

Okul ziyaretleri sonrasında Rize Şubemizin ofisinin açılışı, Rize İlçe Temsilciliklerimiz, üyelerimiz ve davetlilerin katılımıyla gerçekleştirildi. Rize Şube Başkanımız Hamza Kutay yaptığı konuşmada, bir çanta ile çıkılan örgütlenme mücadelesi sonucunda bugün Rize'de görev yapan öğretmenlerin yüzde 10'luk kısmının tercih ettiği bir şubeye dönüşmüş olmaktan gurur duyduğunu, bu aşamaya gelmekte en büyük payın Eğitim-İş'in hak ve adalet temelli ilkeleri olduğunu ve Merkez Yönetim Kurulu Üyelerinin şubeye desteğinin ve katkılarının çok önemli olduğunu söyledi.

Görselleri görmek için Resim Galerini tıklayınız

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEB’İN ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME SİSTEMİ BİR AN ÖNCE DEĞİŞMELİDİR
MEB’İN ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME SİSTEMİ BİR AN ÖNCE DEĞİŞMELİDİR
EĞİTİM İŞ İMZA KAMPANYASI  BAŞLATTI
EĞİTİM İŞ İMZA KAMPANYASI BAŞLATTI