ÖĞRETMENLERE YENİ BİR EĞİTİM GELİYOR

Öğretmenlere Yeni Eğitim Geliyor

ÖĞRETMENLERE YENİ BİR EĞİTİM  GELİYOR
ÖĞRETMENLERE YENİ BİR EĞİTİM  GELİYOR Admin

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Bakanlık Bünyesinde hizmet veren Fen Liseleri, Anadolu Liseleri ve Sosyal Bilimler Liselerinin başarı oranlarının yüksek, 


Mesleki ve Teknik Liseler, İmam Hatip Liseleri ve Çok Programlı Anadolu Liselerinde ise başarı oranlarının diğer liselere göre düşük olduğunu tespit ederek, 'eğitimde fırsat eşitliği'ni sağlamaya yönelik olarak önüm için bir yol haritası hazırladı.


Milli Eğitim Bakanlığı bu kapsamda liseler arasında oluşan başarı farkının giderilmesini sağlamak maksadıyla 4 ayrı proje tasarlandı. 


MEB, temel eğitimde 10 bin okul, İstanbul'da 750 yeni anaokulu (okul öncesi), kütüphanesi ve spor tesisi olmayan okulların kalmaması için de daha önce de hedeflediği ancak bu güğne kadar tamamlanamayan projeler için yeniden harekete geçti.


FİNLANDİYA'DA FARK 2 PUAN

Bakanlık bu projelerin yanı sıra, okullarda görev yapan ve 20 yılın üzerinde deneyimi olan öğretmen ile 5 yılın altında deneyimi olan öğretmenlerin öğrenciye etkisi anlamındaki farkının 60-70 puanlık olduğu belirtildi. 

Bu farkın, dünyada en iyi eğitim sistemine sahip Finlandiya'da 2 puan olduğu aktarıldı.
MEB, bu puan farkını düşürmek için deneyimsiz öğretmenlere mesleki gelişim eğitimi vererek, sisteme hızla dahil olmasını sağlayacak.

ÖĞRETMEN EĞİTİM
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SAĞLIK  EMEKÇİLERİ 6 ARALIK’TA İŞ BIRAKIYOR
SAĞLIK EMEKÇİLERİ 6 ARALIK’TA İŞ BIRAKIYOR
TEKİRDAĞ EĞİTİM İŞ'E REKOR KATILIM
TEKİRDAĞ EĞİTİM İŞ'E REKOR KATILIM