TALİP GEYLAN PAYLAŞTI: İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ NASIL OKUL BASTI

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, uyarma cezası alan bir okul müdürünün

TALİP GEYLAN PAYLAŞTI: İLÇE MİLLİ EĞİTİM  MÜDÜRÜ NASIL OKUL BASTI
TALİP GEYLAN PAYLAŞTI: İLÇE MİLLİ EĞİTİM  MÜDÜRÜ NASIL OKUL BASTI Admin

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, uyarma cezası alan bir okul müdürünün cezaya yaptığı itiraz sonrası İlçe Milli Eğitim Müdürü tarafından karşı karşıya kaldığı durumu anlattı.

Genel Başkan Geylan, olayı Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda şöyle anlattı:

"Bir köy okulumuzun müdürü, dandikten bir konudan dolayı aldığı uyarma cezasına itiraz hakkını kullanır. İlçe milli eğitim müdüresi ise“Sen nasıl benim verdiğim cezaya itiraz edersin?” diyerek çok celallenir ve takip eden Pazar günü okulu basmaya gider.

Bir köy okulunda olduğunu unutarak, cam pervazındaki tozdan, okulun bahçesindeki boş şişelerden dolayı okul müdürünü paylar ve peşi peşine soruşturmaları sıralar. Yazıklar olsun! Köy okulunda, köy çocuklarımızın eğitimi için fedakarca görev yapan bir eğitimciyi, takdir ve motive etmek yerine, hakaretlerle tahkir eden bu anlamsız egolarla mı 2023’e yürüyeceğiz?"

Konuyla ilgili olarak Milli Eğitim Bakanı Mehmet Özer'e seslenen Geylan, "Sayın Mahmut Özer’den beklentimiz; devletin makamlarını ebedi müktesebatları olarak gören böylesi arazlı yöneticilerden MEB’i kurtarmasıdır. Aksi taktirde boşa kürek çekmeye devam ederiz."ifadelerini kullandı.

Türk Eğitim Sen Talip Geylan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SAĞLIK  EMEKÇİLERİ 6 ARALIK’TA İŞ BIRAKIYOR
SAĞLIK EMEKÇİLERİ 6 ARALIK’TA İŞ BIRAKIYOR
TEKİRDAĞ EĞİTİM İŞ'E REKOR KATILIM
TEKİRDAĞ EĞİTİM İŞ'E REKOR KATILIM