Artvin Valiliğinden Kaymakam Faruk Saygın hakkında Açıklama Yapıldı

Kendisine ‘Hoş geldiniz’ diyen öğretmeni hadsizlikten suçlayan Kemalpaşa Kaymakamı Mehmet Faruk Saygın ile ilgili Artvin Valiliği’nden yapılan açıklamada “Gerekli tembihat yapılmıştır” denildi.

Artvin Valiliğinden Kaymakam Faruk Saygın hakkında Açıklama Yapıldı
Artvin Valiliğinden Kaymakam Faruk Saygın hakkında Açıklama Yapıldı Admin

Kaymakam Saygın, genç öğretmene, ‘Bu ne hadsizlik’ diyerek sınıftan çıkmasını, dışarıda beklemesini söyledi. Gerginlik yaşanan ziyaret sonrası Kaymakam Saygın, okuldan ayrıldı.

“Kaymakam, kendisine ‘Hoş geldiniz’ diyerek elini uzatan öğretmeni ‘Haddini bil’ diyerek sınıftan kovdu” savı

“Gerekli tembihat yapılmıştır”

Bahisle ilgili Artvin Valiliği’nden açıklama yapıldı.

Okulda istenmeyen olayın yaşanmasının hüzüncü verici olduğu, başlatılan inceleme ve araştırmaların sürdüğü belirtilen yazılı açıklamada şu tabirlere yer verildi:

“29.09.2021 Çarşamba günü Kemalpaşa Kaymakamımız ve Kemalpaşa İlçe Ulusal Eğitim Müdürümüzün, Kemalpaşa Çok Programlı Anadolu Lisesi Özel Eğitim Sınıfını ziyaretleri esnasında, bizleri derinden üzen hadise ile ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur. Kemalpaşa Kaymakamı, öğrencilerle sohbet ettiği sırada sınıfa sonradan giren ve daha sonra sınıf öğretmeni olduğu anlaşılan kişinin elini uzatarak tokalaşma isteğini, pandemi kuralları gereği eli göğsünde selamlaşarak karşılamış, öğretmen olduğu sonradan anlaşılan kişinin ısrarı sonucunda kaymakamımızla öğretmenimiz ortasında bizleri de üzen, istenmeyen bir diyalog meydana gelmiştir. İlçe Kaymakamına gerekli tembihat yapılmış, mevzu ile ilgili inceleme ve araştırma devam etmektedir.”

Kaynak: T24

ARTVİN KEMALPAŞA KAYMAKAM AÇIKLAMA ÖĞRETMEN OKUL SINIF
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖĞRETİCİ: ENFLASYON FARKI AYLIK OLARAK ÖDENMELİDİR!
ÖĞRETİCİ: ENFLASYON FARKI AYLIK OLARAK ÖDENMELİDİR!
EĞİTİM İŞ RİZE ŞUBESİ: KPSS SKANDALINA İLİŞKİN SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK
EĞİTİM İŞ RİZE ŞUBESİ: KPSS SKANDALINA İLİŞKİN SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK