Eğitim İş: TOKİ yurt yapımına ağırlık vermeli

Eğitim İş Denizli Şubesi, Kredi Yurtlar Kurumu’na bağlı yurt önünde açıklama yaparak barınma sorununu dile getirdi. TOKİ’nin yurt yapımına ağırlık vermesi istendi.

Eğitim İş: TOKİ yurt yapımına ağırlık vermeli
Eğitim İş: TOKİ yurt yapımına ağırlık vermeli Admin
 
 

Okulların açılmasıyla birlikte üniversite öğrencilerinin büyük çoğunluğu devlet yurtlarına yerleştirilemedi. Artan ev ve yurt kiraları nedeniyle çoğu öğrenci barınma sorununu çözemedi.

Eğitim İş Denizli Şubesi, Kredi Yurtlar Kurumu’na bağlı yurt önünde açıklama yaparak barınma sorununun acilen çözülmesi gerektiğini ve bazı öğrencilerin barınma sorunundan dolayı kayıtlarını dondurmak zorunda kaldığını dile getirdi

‘YURT VE PANSİYONLAR YETERSİZ’

Eğitim-İş Şube Başkanı Namık Kemal Aydoğan yaptığı açıklamada her ile üniversite yapılmasını fakat yurt yapılmamasını eleştirdi. Aydoğan “Her ile üniversite açan hükümet, açtığı üniversitelere yurt yapmamakta, öğrencilerimizi çaresiz bırakmaktadır. Yıllar öncesinde köyünden kasabasından okumak için ilçe merkezine, il merkezine gelen çocuklarımızı pansiyonsuz, yurtsuz bırakıp bilinçli bir şekilde tarikat ve cemaatlerin eline iten zamanın iktidarları, bu çocuklarımızı daha sonra terörist ilan etmekten geri kalmadı” dedi. Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun yeterince yurda sahip olmadığını söyleyen Aydoğan “Eğitimin en temel öğelerinden biri okul ise diğer bileşeni de yurt ve pansiyonlardır. Üniversite öğrencilerimizin kalacağı yurt ve pansiyonlar yetersiz düzeydedir. Devletin resmi inşaat kurumu TOKİ, yurt yapımına ağırlık vermelidir” diye konuştu. Aydoğan açıklamasında barınma sorununun acilen çözülmesi gerektiğini ve bazı öğrencilerin barınma sorunundan dolayı kayıtlarını dondurmak zorunda kaldığını dile getirdi. Aydoğan hükümetin varlık ve israf içinde keyif sürdüklerini ifade ederek, haksızlığa uğrayan gençler ve eğitim emekçileri için mücadeleyi sürdüreceklerini söyledi.

 
GAZETE DUVAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEB’İN ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME SİSTEMİ BİR AN ÖNCE DEĞİŞMELİDİR
MEB’İN ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME SİSTEMİ BİR AN ÖNCE DEĞİŞMELİDİR
EĞİTİM İŞ İMZA KAMPANYASI  BAŞLATTI
EĞİTİM İŞ İMZA KAMPANYASI BAŞLATTI