Denizli'de Karantinaya Alınan Sınıf Sayısı Yükseldi!

Denizli’de korona virüs nedeniyle kapatılan sınıf sayısı 1 haftada yüzde 1400 artarak 6’dan 93’e yükseldi. Sayının bu kadar artması korkuturken, karantina altında olan sınıfların eğitime uzaktan devam ettiği öğrenildi.

Denizli'de Karantinaya Alınan Sınıf Sayısı Yükseldi!
Denizli'de Karantinaya Alınan Sınıf Sayısı Yükseldi! Admin

Denizli’de yeni eğitim öğretim döneminin artmasının ardından okullardaki korona virüs sayıları da artmaya devam ediyor. 6 Eylül itibariyle başlayan yüz yüze eğitimin üçüncü haftasında karantina altındaki sınıfların sayısında patlama yaşandı. Edinilen bilgiye göre geçen hafta 6 olan karantina altındaki derslik sayısı geçen haftaya göre korkunç şekilde arttı. 

 YÜZDE 1400 ARTIŞ
Geçen hafta olan karantina altındaki derslik sayısı yüzde 1400 artarak 93’e yükseldi. Sayının bu kadar artması korkuturken, karantina altında olan dersliklerin eğitime uzaktan devam ettiği öğrenildi.

SINIFLARIN KONTENJANLARININ AZALTILMASINI TALEP ETTİK
Karantina altında olan okullar arasında sınıf kontenjanı yüksek olan okulların da olduğunu aktaran Eğitim İş Denizli Şubesi Başkanı Namık Kemal Aydoğan, “Bu okullar arasında Cumhuriyet Lisesi de var. Sınıfların kontenjanı 40’ı buluyor. Sendika olarak bunu önerdik ancak Milli Eğitim Bakanlığına kabul ettiremedik” dedi.

Kaynak:Haberdenizli.com

EĞİTİM İŞ DENİZLİ ŞUBE NAMIK KEMAL AYDOĞAN
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEB’İN ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME SİSTEMİ BİR AN ÖNCE DEĞİŞMELİDİR
MEB’İN ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME SİSTEMİ BİR AN ÖNCE DEĞİŞMELİDİR
EĞİTİM İŞ İMZA KAMPANYASI  BAŞLATTI
EĞİTİM İŞ İMZA KAMPANYASI BAŞLATTI