Samsun'da öğrenciler mağdur oldu!

Eğitim İş Samsun Şube Başkanı Onur Gündüz, Samsun'da tadilat nedeniyle kapanan okulların öğrencilerinin, bölgedeki diğer okullarda eğitim görmesine ilişkin eleştiride bulundu.

Samsun'da öğrenciler mağdur oldu!
Samsun'da öğrenciler mağdur oldu! Admin

Samsun'da tadilat nedeniyle kapanan bazı okulların öğrencileri bölgedeki diğer okullarda eğitim öğretim hayatına başladı. Eğitim İş Samsun Şube Başkanı Onur Gündüz,'' Okulların açıldığı zaman böyle bir çalışma yapılması tam bir plansızlık'' dedi.

 

'SAMSUN'DA EĞİTİM TEDBİRSİZ BİR ŞEKİLDE İLERLİYOR' 

Onur Gündüz açıklamasında,'' Samsun'da depreme dayanıklı olmayan okulların tadilatı yapılıyor. Tam okulların açıldığı zamanda böyle bir çalışma yapılması büyük bir tedbirsizlik. Bu tam bir plansızlık eseri, sınıf sayıları azalacağına daha da arttı. Samsun'da eğitim tamamen tedbirsiz bir şekilde ilerliyor. Yıkım ya da tadilat tabi ki yapılsın ama bunun zamanlamasını bari ayarlasaydılar. Okullar kapalıyken yapılsın güçlendirilsin. Öğrenciler bir yıl uzaktan eğitim gördü o süreçte bütün önlemler tamamlansaydı. Maalesef şu an veli,öğretmen ve öğrenciler büyük sıkıntıda bunun sebebi de milli eğitimin yanlış politkalarından dolayı oluyor'' açıklamasında bulundu.

SAMSUN SON HABER 

eğitim iş samsun sendika onur gündüz okul öğrenci mağdur
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEB’İN ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME SİSTEMİ BİR AN ÖNCE DEĞİŞMELİDİR
MEB’İN ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME SİSTEMİ BİR AN ÖNCE DEĞİŞMELİDİR
EĞİTİM İŞ İMZA KAMPANYASI  BAŞLATTI
EĞİTİM İŞ İMZA KAMPANYASI BAŞLATTI