LİYAKATSİZ ATAMALARIN SONUCU BUDUR! LİSEDE ÖĞRENCİYE DAYAK!

Konya’da tarihi Konya Lisesi Müdürü Z.Y’nin lise bahçe kapısında 11. Sınıfa giden bir erkek öğrencisini tartaklamasına ilişkin ortaya çıkan görüntüler tepkiye neden oldu. “Konya Lisesi Müdürü Z.Y’nin lise öğrencisine uyguladığı şiddeti kınıyoruz” diyen Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Özgür Ulaş Yiğit, “Konya Valiliği ve Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü derhal gereğini yapıp oturduğu koltuğu hak etmeyen bu okul müdürünü görevden almalı” ifadelerini kullandı.

LİYAKATSİZ ATAMALARIN SONUCU BUDUR! LİSEDE ÖĞRENCİYE DAYAK!
LİYAKATSİZ ATAMALARIN SONUCU BUDUR! LİSEDE ÖĞRENCİYE DAYAK! Admin

Sözcü gazetesinden Müslüm Evci'nin haberine göre Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Özgür Ulaş Yiğit tarihi Konya Lisesi'nin kapı girişinde 11. Sınıfa giden bir erkek öğrencinin Lise Müdürü Z.Y tarafından şiddet gördüğü görüntüleri paylaştı.

 

 

 

Öğrencinin bir kız öğrenciyle birlikte lisenin kapısından girdiği sırada okul müdürü tarafından durdurulup, tartaklandığını ifade eden Yiğit, yaşanan olaya tepki gösterdi.

“LİYAKATSİZ ATAMALARIN SONUCU BUDUR”

Konya Valiliği ve Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne çağrıda bulunan Özgür Ulaş Yiğit, şunları söyledi:


Konya Valiliği ve Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü derhal gereğini yapıp oturduğu koltuğu hak etmeyen bu okul müdürünü görevden almalıdır. Liyakatsiz atamaların sonucu budur. Konya Eğitim-İş olarak eğitimle ve eğitimcilikle bağdaşmayan bu gibi olayların takipçisi olacağız”.“Eğitimle ilgili pandeminin de getirdiği bunca sıkıntıyla boğuşurken bir eğitimciye yakışmayacak görüntüler çocuklarımızın emanet edilmeyecek ellerden şiddet gördüğünü açığa çıkardı. Konya'nın köklü okullarından tarihi Konya Lisesi Müdürü Z.Y'nin öğrencimize gösterdiği şiddeti kınıyoruz.

eğitim iş konya eğitim iş şube şube başkanı özgür ulaş yiğit lise gazi lisesi konya lisesi müdür öğrenci dayak tokat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenler bu sefer Çayırova'dan seslendi: Emekçilerin kayıpları giderilmeli
Öğretmenler bu sefer Çayırova'dan seslendi: Emekçilerin kayıpları giderilmeli
Eğitim İş Sakarya Şubesi üyeleri piknikte buluştu
Eğitim İş Sakarya Şubesi üyeleri piknikte buluştu