Yüz yüze eğitim yine sınıfta kaldı!

Artan vaka sayılarının okullardaki yansımalarını endişe ile takip ettiklerini belirten Eğitim İş Sendikası İzmir 1 No’lu Şube Başkanı Yıldırım, süreci değerlendirdi

Yüz yüze eğitim yine sınıfta kaldı!
Yüz yüze eğitim yine sınıfta kaldı! Admin

Yeni eğitim dönemi 6 Eylül’de yeniden yüz yüze olarak başladı. Okullarda alınan tedbirlerin yeterliliği tartışma konusu. Yüz yüze eğitimde sınıf mevcudiyetlerinin azaltılması için, çift ‘tedrisat’ yapılan okul sayısının artırılması ve hafta sonu eğitimi formülü görüşülüyor. Konuya ilişkin karar alma yetkisi ise il milli eğitim müdürlüklerinde olacağı düşünülüyor.

Eğitimle ilgili an be an yeni gelişmeler yaşanırken Eğitim İş Sendikası 1 No’lu Şube Başkanı Adem Yıldırım, ‘yeni yüz yüze dönemi’ değerlendirdi. Yıldırım, “Kovid 19 salgın rehberine göre sınıflarda tek bir korona virüs vakası ver ise diğerleri temaslı kabul edilip eğitim ve öğretim sürecine devam ediliyor. Eğer sınıfta iki vaka varsa sınıf kapanıyor, öğrenciler 14 gün süreyle karantinaya alınıyor ve uzaktan eğitime geçiliyor. Geçtiğimiz hafta Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre ülke çapında 200’e yakın sınıfın kapatıldığını öğrendik. Vaka tablosuna bakıldığında bu sayının giderek artacağını düşünüyoruz. Mücadelemizi daha da artırarak salgının seyrini aşağı çekeceğimizi umuyoruz” dedi.

Kaynak:egetelgraf

eğitim iş izmir izmir 1 nolu şube adem yıldırım yüz yüze eğitim okul sınıf öğrenci öğretmen karantina covid
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEB’İN ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME SİSTEMİ BİR AN ÖNCE DEĞİŞMELİDİR
MEB’İN ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME SİSTEMİ BİR AN ÖNCE DEĞİŞMELİDİR
EĞİTİM İŞ İMZA KAMPANYASI  BAŞLATTI
EĞİTİM İŞ İMZA KAMPANYASI BAŞLATTI