Eğitim-İş'ten MEB'e çağrı

Eğitim İş Antalya Şubesi'nden yapılan açıklamada; karantinaya alınan sınıflardaki öğrencilere verilecek uzaktan eğitim konusunda uygulama birliği sağlanamadığı belirtilerek bu konuda acil düzenleme yapılması istendi.

Eğitim-İş'ten MEB'e çağrı
Eğitim-İş'ten MEB'e çağrı Admin

Pandemi nedeniyle 1,5 aradan sonra başlayan yüz yüze eğitim, bir takım sorunları da beraberinde getirdi. Okullarda koronavirüs vakası çıkması durumunda sınıf bazında karantina uygulanması ve karantinalı sınıf öğrencilerinin uzaktan eğitim alması kararlaştırılmıştı. Ancak bu düzenleme bir takım aksaklıkları da beraberinde getirdi.

UYGULGUMA BİRLİĞİ YOK

Eğitim İş Antalya Şubesi Başkanı Sadık Acar yaptığı yazılı açıklamada, "Milli Eğitim Bakanlığı, pandemi nedeniyle karantinaya alınan sınıflar için uzaktan eğitim yapılacağını açıklamıştı. Buna rağmen, sorunlar yaşandığı ve uygulama birliği olmadığı bilgileri sendikamıza gelmektedir." dedi. 

GEREKLİ DÜZENLEME YAPILSIN

 Bu konuda Milli Eğitim Bakanlığı'nı uyardıklarını dile getiren Acar, "Pandemi nedeniyle karantinaya alınan sınıflarla ilgili yapılacak uygulamanın açıklığa kavuşturulması gerekmektedir.  Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretimde uzaktan eğitim süreçlerinin nasıl işleyeceği hususunda bir açıklama yapılmasını bekliyoruz.  Öğretmenlerin mali ve özlük hakları ile ek ders ücretlerinde mağduriyet yaratılmaması ve ülke genelinde uygulama birliği sağlanması için gereğinin yapılmasını istiyoruz" dedi.

eğitim iş antalya şube antalya sadık acar şube başkanı meb pandemi önlem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEB’İN ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME SİSTEMİ BİR AN ÖNCE DEĞİŞMELİDİR
MEB’İN ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME SİSTEMİ BİR AN ÖNCE DEĞİŞMELİDİR
EĞİTİM İŞ İMZA KAMPANYASI  BAŞLATTI
EĞİTİM İŞ İMZA KAMPANYASI BAŞLATTI